Olimpijske igre

Tinejdžeri uzeli zlato u taekwondou, Uzbekistanac iznenadio svjetskog prvaka

Anastasija Zolotic i Nada Laaraj/Foto REUTERS

Mlada, 18-godišnja Zolotic je do zlata stigla 25-17 pobjedom protiv Ruskinje Tatjane Minine u finalu. Brončana odličja osvojile su Tajvanka Chia-Ling Lo i Turkinja Hatice Kubra Ilgun.

TOKIO Amerikanka Anastasija Zolotic i Uzbekistanac Ulugbek Rašitov osvojili su u nedjelju naslove olimpijskih pobjednika u taekwondou u kategorijama do 57 kg, odnosno 68 kg na OI u Tokiju.

Vrlo blizu osvajanja prve medalje za reprezentaciju izbjeglica bila je Kimia Alizadeh Zenoorin. Ona je stigla do polufinala u kojem je izgubila od Minine sa 3-10, da bi u dvoboju za broncu bolja bila Ilgun sa 8-6.

I u muškoj kategoriji u nedjelju je slavio mladi borac, 19-godišnji Rašitov koji je u finalu sa 34-29 nadvisio svjetskog prvaka Britanca Bradlyja Sindena, a bronce su osvojili Kinez Zhao Shuai i Turčin Hakan Recber.