Košarka

Škrljevčani protiv Šibenke prekinuli niz poraza i otežali protivniku borbu za play-off

Katarina Blažević

Tray Hollowell/Foto S. DRECHSLER

Pet kola prije kraja regularnog dijela skoro je i matematički sigurno kako će Zeleni ići u doigravanje za ostanak, pa im ova pobjeda i neće puno značiti kada su bodovi u pitanju

KOSTRENA Utakmica 28. kola FAVBET Premijer lige: DepoLink Škrljevo – Šibenka 85:80 (15:21, 21:21, 20:13, 29:25). Dvorana Kostrena. Gledatelja: 100. Suci: Jovović, Terlević i Muhvić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Krajina 12 (0-2), Gulin 7 (3-4), Šljivarić 5 (1-1), Hollowell 17 (4-4), Stanojević 7 (4-6), Whitney 15 (2-2), Bart 10, Svoboda 4, Salopek, Rajković, Šarić 8 (2-2), Ćošić.

ŠIBENKA: Skorić 9, Klarin 5 (0-1), Babić 21 (2-3), Topolović 19 (4-6), Starovlah 2, Lukić 17 (6-8), Pleadin 5 (2-2), Howard, Perković 2, Paić.

Košarkaši DepoLink Škrljeva slavljem nad Šibenkom u Kostreni prekinuli su niz poraza, iako im ova pobjeda neće previše značiti kada su bodovi u pitanju. Pet kola prije kraja regularnog dijela skoro je i matematički sigurno kako će Zeleni ići u doigravanje za ostanak, ali je zato ovaj rezultat teško pao Šibenki koja si je sada otežala borbu za plasman u doigravanje za prvaka.

Gosti su kroz prvo poluvrijeme konstantno bili u vodstvu zahvaljujući Babiću i Lukiću, iako su domaći uspjeli držati razliku do maksimalno sedam poena.

Prvi preokret i vodstvo Škrljeva na utakmici uslijedilo je u 23. minuti, kada su se na tricu Barta nadovezali Krajina i Whitney sa šutevima za dva poena (43:42). Veći dio treće i četvrte dionice bio je egal na parketu, nekoliko puta izmjenjivalo se vodstvo, da bi momčad trenera Edija Dželalije otišla na “plus sedam” (73:66) pet i pol minuta prije kraja susreta.

Whitney je zaključio seriju odličnim zakucavanjem nakon što ga je proigrao Svoboda. Ipak, Šibenčani su se vratili, Lukić je ubacio slobodno bacanje za zaostatak svoje momčadi od dva poena (75:73), a slično su ponovili na ulasku u zadnju minutu, kada je tricom Pleadina ponovo došlo do drame u redovima Škrljeva (80:77).

Pola minute prije kraja suci su preko snimke išli provjeravati prekršaj Starovlaha na zahtjev Šibenčana. Prekršaj je postojao, a Stanojević je ubacio jedno od dva slobodna bacanja – 81:77. Još dva dodao je koji trenutak kasnije za potvrdu pobjede.