Premijer liga

Škrljevčani poraženi od Cedevite Junior, buđenje u trećoj četvrtini ponovo nije bilo dovoljno

Katarina Blažević

PREVISOKA PREPREKA - Sandro Antunović/Foto M. LEVAK

Škrljevčani su na poluvremenu gubili 16 razlike (40:56), da bi se potom probudili u trećoj četvrtini, pa čak i stigli na "minus četiri" u zadnjoj dionici (74:78). Ali, ponovo to nije bilo dovoljno

MAVRINCI Susret 4. kola Premijer lige košarkaša: DepoLink Škrljevo – Cedevita Junior 83:95 (18:26, 22:30, 28:19, 15:20). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Jovović (Velika Gorica), Terlević (Rijeka) i Đuraki (Pula).

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bešić 4 (1-2), Jelić 17 (3-3), Obukwelu 5 (2-2), Bart 7, Kujundžić, Rajčić 14 (2-2), Antunović 17 (1-1), Ramme 12 (1-1), Smojver, Butorac 1 (1-2), Ćošić 2 (2-2), Svoboda 4 (2-2).

CEDEVITA JUNIOR: Mustapić 28 (3-4), Kučić 18 (4-5), Rašić 5, Marčinković 5 (1-2), Ciani 19 (5-8), Serdarušić 1 (1-1), Vrgoč 14, Šabić 5, Zanki, Batinić.

Košarkaši DepoLink Škrljeva upisali su i četvrti poraz u četvrtom kolu HT Premijer lige, u utakmici koja je slično izgledala kao i ona u Alpe Adria kupu protiv češkog Geosan Kolina nekoliko dana ranije. Škrljevčani su na poluvremenu gubili 16 razlike (40:56), nakon što su gosti dominirali u svakom segmentu igre tijekom prvih 20 minuta, da bi se potom domaćin probudio u trećoj četvrtini, pa čak stigao i na “minus četiri” u zadnjoj dionici (74:78). Ali, ponovo to nije bilo dovoljno.

Momčad donedavnog hrvatskog izbornika Damira Mulaomerovića borbenije je ušla u utakmicu, dok su mladi Zeleni opet griješili. U prve dvije četvrtine su izgubili 10 lopti, od čega je proizašao 21 poen Cedevite, dok su gosti bili itekako precizniji i na šutu. Devet trica zabili su do odlaska na veliki odmor, od čega je njih četiri djelo bivšeg igrača Škrljeva Ivana Vrgoča, kojeg su domaći igrači u previše navrata ostavljali usamljenog u napadu.

Treća je četvrtina zato pripala Škrljevčanima, koje je trener Rajković ponovo uspio posložiti u svlačionici. Jelić, Rajčić i Antunović su predvodili svoju momčad, koja je prijetila Cedeviti u nekoliko navrata. Nakon pet vezanih poena Riječanina Vita Kučića (62:73), Zeleni su uzvratili serijom 7:2 (69:75), a stigli su i na samo četiri poena razlike nakon što je Jelić ubacio jedno slobodno bacanje (74:78). Ali Šabić i Marčinković su bili precizni, da bi Šabić tricom dvije minute prije kraja (78:88) otklonio sve dileme.