HT Premijer liga

Škrljevčani pali u završnici utakmice protiv Splita, mladi Zeleni pružili sjajan otpor Žutima

Katarina Blažević

DOBRA PARTIJA - Griffin Ramme/Foto S. DRECHSLER

MAVRINCI Susret 2. kola HT Premijer lige: DepoLink Škrljevo – Split 90:97 (27:24, 23:28, 26:27, 14:18). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Vovk, Katić (obojica Sl. Brod) i Anzulović (Zagreb).

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bešić, Jelić 4, Obukwelu 12, Bart 18, Rajčić 9, Antunović 3, Ramme 26, Smojver 9, Butorac, Rajković, Ćošić 3, Svoboda 6.

SPLIT: Lisica, Gizdavčić 11, Kalajžić 15, Runjić 9, Shorter 29, Jukić 4, Perkušić, Dubravčić, Nelson 10, Mavra 17, Šarić 2.

Košarkaši DepoLink Škrljeva pružili su sjajan otpor favoriziranim Splićanima, ali dramatična je utakmica, u kojoj niti jedna momčad nije imala dvoznamenkasto vodstvo, na kraju pripala gostima. Zelenima je ipak previše nedostajalo visine, Split je dominirao u skoku (47-27) odakle je dolazio do poena, dok su mladi Škrljevčani iskorištavali greške gostiju i tako držali priključak.

Splićani su serijom 10:2 na krilima Mavre na startu druge četvrtine preokrenuli vodstvo (29:34), koje je domaćin držao od početka susreta. Krenula je potom paljba trica, Bart je vratio Zelene u igru (34:39), ali uzvratio je tricom Gizdavčić, koji je nakon tri poena borbenog Smojvera ponovo bio precizan (40:49). Kapetan Rajčić i Ramme vratili su Škrljevo na minus dva pri odlasku na veliki odmor, dok se u drugom poluvremenu vodila izjednačena borba.

Bart je svojom petom tricom na utakmici (šut iz igre 6-6) izjednačio (76:76), Obukwelu kasnije donio i vodstvo (88:87), ali gosti su preostalih pet minuta dobili s 10:2.