Premijer liga

Škrljevčani namučili Zadrane, Drežnjak sa sedam trica riješio susret u Kostreni

Katarina Blažević

PRVI STRIJELAC - Tray Hollowell juri pokraj Adema Mekića/Foto S. DRECHSLER

Na kraju je možda nezadovoljniji ipak bio trener Zadra Danijel Jusup jer su njegovi najbolji igrači neočekivano morali provesti na terenu veći dio utakmice

KOSTRENA Utakmica 23. kola FAVBET Premijer lige: DepoLink Škrljevo – Zadar 73:87 (15:18, 21:20, 19:26, 18:23). Dvorana Kostrena. Gledatelja: 350. Suci: Gracin, Pavičić i Rogić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bart 6, Gulin 6, Šarić 9 (2-4), Hollowell 14 (4-5), Stanojević 13 (4-4), Whitney 6 (2-2), Krajina 10 (2-3), Šljivarić, Svoboda 9 (2-3), Miljković.

ZADAR: Davis 4, Mazalin 14 (2-2), Lakić 14 (2-2), Mekić 5 (1-2), Božić 8 (1-2), Klarica 2 (2-2), Vujačić 5 (1-1), Žganec 7 (2-2), Jambrović 2, Drežnjak 26 (1-1), Grbić, Ramljak.

Košarkaši DepoLink Škrljeva nisu dopustili favoriziranom ABA ligašu Zadru da se “razmaše”, ali pobjeda na startu trećeg prvenstvenog kruga u Kostreni očekivano je pripala gostujućoj momčadi.

Na kraju je možda nezadovoljniji ipak bio trener Zadra Danijel Jusup jer su njegovi najbolji igrači neočekivano morali provesti na terenu veći dio utakmice, pa je tako Luka Božić igrao gotovo 37 minuta, a što je najgore nije ih dobro iskoristio – osam poena (šut 3-10) uz pet skokova i tri asista.

Domaći su na poluvrijeme otišli sa zaostatkom od tek dva poena (36:38). Zadrani se nikako nisu uspjeli odvojiti na dvoznamenkastu prednost, odnosno tek jednom su imali “plus 10” u prvoj dionici, ali svaki put kada bi izgledalo da će “pobjeći” Škrljevu, domaćin bi se primaknuo.

Boljom igrom u reketu napravili su prvu seriju za vodstvo 17:8. No, trica Barta i ulazak novopridošlih Whitneyja i Krajine, čija je prva akcija bila uspješna, vratili su susret u egal (15:18).

Drežnjak je tek pred kraj prve dionice ušao u igru, a odmah na startu druge hrvatski je reprezentativac povezao dvije trice za još jedno odvajanje Zadra, iako daleko od uvjerljivog – 17:24. Jer, opet su Whitney i Krajina smanjili zaostatak, dok je na trenutke Zadar u napadu izgledao izgubljeno.

Božić je pogodio tek treću tricu Zadra iz 15. pokušaja u 26. minuti za 25:33, ali uvijek kada bi se Zadar počeo odvajati, ušla bi neka trica Škrljeva i ponovo se razlika vraćala na četiri ili pet poena.

Zadar je obrambeno “ojačao” u drugom poluvremenu, posebice u zadnjih 15-ak minuta kada domaći više nisu imali toliko otvorenih i lakih šuteva. Borbeni Whitney je “ugurao” loptu u gužvi pod košem za 50:55, ali Zadrani su povezali pet poena i prvi put nakon prve dionice došli do dvoznamenkastog vodstva (50:60, 28′).

Svoboda se probudio krajem treće četvrtine, ali s druge strane je bio puno iskusniji Drežnjak, koji je povezao tri trice za vodstvo Zadra 73:57 šest i pol minuta prije kraja…