Novi trener Kvarnera

Šćepanović: "Ovo je jedan prekrasan izazov, imam vjere da se možemo izvući"

Katarina Blažević

Foto BNN.DE

Foto BNN.DE

Klub je trenutno u nezgodnoj situaciji, ali imam vjere da se možemo izvući i pokazati da je Kvarner puno bolji nego što pokazuje stanje na ljestvici - kaže 42-godišnji Aleksandar Šćepanović



RIJEKA Kao što se i očekivalo nakon poraza od Dubrave, Ante Nazor više nije trener košarkaša Kvarnera, uprava kluba ga je smijenila i vrlo brzo pronašla novo rješenje, a to je domaće ime – Aleksandar Šćepanović. Opatijac je nekada bio igrač Kvarnera te je trenerski zanat krenuo učiti u riječkom klubu kao asistent Vladimiru Anzuloviću.


Smjena Nazora uslijedila je nakon triju poraza u prva tri kola SuperSport Premijer lige, a ranije je Kvarner ostao i bez plasmana u europsku ligu ENBL nakon neuspješnog opatijskog turnira. Porazi od Alkara, Zaboka i Dubrave natjerali su upravu na brzu reakciju.


– Imali smo ciljeve koji se već sada nisu ostvarili, a to je plasman u Europu, uz što se vezao i loš start u domaće prvenstvo. To je tako. Meni je žao jer kada imaš ne samo kolegijalne, nego i prijateljske odnose s nekime, ovakve su odluke teške. Ali, život je takav. Lakše je promijeniti trenera, nego šest, sedam igrača – kaže Robert Jurković, predsjednik Kvarnera, koji je posljednjom rečenicom i sam dao do znanja u čemu je ipak najveći aktualni problem.


Loš posao




Nazor je imao udjela u selekcioniranju momčadi, uz naravno sportskog direktora Davora Kusa, i tu je protekloga ljeta napravljen loš posao. Već je nakon pet službenih utakmica bilo očigledno kako Paola Marinellija i Marjana Čakaruna novopridošlice nisu uspjele zamijeniti, a nedostaje i brzina te eksplozivnost Chudiera Bilea. I tu nije samo problem u igri, nego i ulogama u momčadi, hijerarhiji…


Stoga, sportski direktor će s novim kormilarom momčadi zasigurno ciljati i na neka nova igračka imena u što kraćem roku.


– Jako mi je drago što se Šćepanović vraća u klub nakon toliko godina. Zbog privatnih razloga se vratio prije desetak dana u Rijeku pa smo tu imali i malo sreće te smo vrlo brzo dogovorili suradnju. Naravno, ne možemo odmah očekivati pobjede, ali nadamo se da će doći do pozitivnog šoka – dodao je Jurković.


Novi trener Kvarnera iskustvo je gradio u Njemačkoj, gdje je bio posljednjih 11 godina. Prije godinu i pol dana je s PS Karlsruhe Lionsima izborio finale Pro A njemačke lige, a samim time i plasman u Bundesligu. No, Karlsruhe na kraju nije dobio licencu zbog financijske situacije, a Šćepanović se ovoga ljeta vratio u bundesligaša Mitteldeutscher, gdje je bio asistent. U oba kluba je radio dugi niz godina, i kao asistent i kao glavni trener.



Stožer


Zanimljivo, Šćepanović u Kvarner dolazi iz trenutno vodećeg kluba Bundeslige, Mitteldeutscher je upisao četiri pobjede u prva četiri kola.


– Sve se odvilo iznenada i možemo reći neočekivano, ali takav je naš posao. Klub je trenutno u nezgodnoj situaciji, ali imam vjere da se možemo izvući i pokazati da je Kvarner puno bolji nego što pokazuje stanje na ljestvici. Povratak nakon 11 godina? Malo sam i sam u šoku, moram se priviknuti, ali ovo je za mene jedan prekrasan izazov. Pokušat ću uživati i pomoći dečkima da pokažu sav potencijal i kvalitetu – riječi su novog trenera Kvarnera Aleksandra Šćepanovića.


U njegovu stožeru sve ostaje isto, pa su tako pomoćnici na klupi Kvarnera i dalje Siniša Štemberger te Antonio Jurković. Šćepanović i Štemberger nekada su zajedno i igrali u Kvarneru.


Na spomen aktualne momčadi, novi trener se slaže da će biti potrebna i poneka pojačanja.


– Ne bih komentirao kako je složena ekipa. Trenerski posao je kompleksan i znam da su očekivanja bila veća, pa su sada svi malo mentalno potonuli. To je sigurno utjecalo na trenutnu situaciju i trebat će nam definitivno poneka igračka osvježenja. Ali, potencijal u ovoj momčadi postoji i nećemo srljati s potpisivanjem bilo koga. Treba dovesti prava pojačanja – zaključuje Aleksandar Šćepanović.