Trener rijeke

Sanchez se požalio supruzi i završio na pretragama u riječkom KBC-u: Trenerski stres nije lako podnijeti

Danijel Vukušić

Foto Ana Križanec

Foto Ana Križanec

Stres je odavno jedan od svačijih najvećih neprijatelja, kojim se god poslom bavili. A trenerska je profesija jedna od definitivno najstresnijih.



RIJEKA – Victor Sanchez preventivno je hospitaliziran i ima najbolju moguću pomoć. To je sada jedino važno, a u konačnici je najvažnije da iz bolnice izađe posve zdrav i da pretrage pokažu kako nikakvih trajnih problema zapravo i nema.


Kad čovjeku nije dobro, oni koji mu ne mogu pomoći, trebaju ga pustiti na miru. Nema potrebe ni za špekulacijama.


Trener Rijeke se supruzi Mari požalio kako se ne osjeća baš najbolje, a u KBC-u su odlučili obaviti temeljne preglede pa će Victor u bolnici vjerojatno ostati dan-dva ili koliko već bude trebalo da se obave sve pretrage.




Svima nam je sad pomalo jasniji onaj, za njega posve, netipični ispad u Splitu. Stres je odavno jedan od svačijih najvećih neprijatelja, kojim se god poslom bavili. A trenerska je profesija jedna od definitivno najstresnijih.


Upravo je Sanchez jedan od onih rijetkih trenera koji uz uobičajene press-konferencije ne bježi niti od jedne medijske obveze. Daje izjave i prije i poslije utakmice, objašnjava svoje ideje i (pr)ocjene.


Zbog prirode posla to uvije čini smireno i s osmijehom, ali jedno je namjestiti osmijeh i stati pred sugovornike, a najčešće nešto posve drugo ono što čovjek u sebi proživljava. Pa kad se ‘prelije čaša’ dobijemo burnu reakciju te onda, na žalost, i naknadnu fizičku reakciju u miru svoja četiri zida.


Utakmice koje slijede u ovoj su priči posve nevažne, nogomet je nevažan, rezultati i mjesto na ljestvici totalno su nebitni.


Victoru Sanchezu uredništvo i redakcija Novog lista od sveg srca želi što brži oporavak te liječničku procjenu kako se nakratko osjetio lošije jedino zbog stresa i da je zapravo – posve zdrav!