Rukomet

Rukometašice Zameta napokon upisale prvu pobjedu u sezoni, Riječanke dominirale kod Umaga

Iva Tabar/Foto M. GRACIN

Riječanke su od prve minute bile dominantne limitirajući napad domaćica te točnim akcijama puneći mrežu za stalno vodstvo s nekoliko pogodaka razlike i prednost na poluvremenu 14:11

UMAG Utakmica 12. kola Prve lige rukometašica: Umag – Zamet 21:28 (11:14). Dvorana SD Stella Maris. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb).

UMAG: Imamović 1, Kernjus 2, Jajčević 5 (1), Blašković, Trento 7, Kremer 1, Špoljar 1, Vodopija, Černeka 4, Ćosić, Sladić, Brnobić.

ZAMET: Mraković, Troskot 3, Rajković, Plahinek 2, N. Budić, Mršić 1, Nekić, J. Budić, Tabar 6 (5), Pleša 7, Pleše 3, Visković 3, Vrkljan, Grozdanić, Šutović 3, Strukan.

Isključenja: Umag 6, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Umag 1 (1), Zamet 5 (5).

Rukometašice Zameta nadigrale su Umag i poslije deset poraza ostvarile prvu pobjedu. Riječanke su od prve minute bile dominantne limitirajući napad domaćica te točnim akcijama puneći mrežu za stalno vodstvo s nekoliko pogodaka razlike i prednost na poluvremenu 14:11. Kristina Plahinek, Nikolina Pleša i Iva Tabar pogađale su za čak 18:11 pa 20:11 u jeku serije 6:0, zahvaljujući čemu su Zamećanke puno prije kraja susreta najavile pobjedu Riječanki.