Prva liga jug

Rukometaši Kozale se od sezone oprostili pobjedom protiv novog premijerligaša, oslabljeni Kirci poraženi

Rukometaši Kozale

Momčad trenera Tadeja Široke je dobila poluvrijeme 19:17, u nastavku je bila još efikasnija, što gosti nisu mogli pratiti.

KOZALA       39
RIBOLA K.       31

RIJEKA – Utakmica posljednjeg kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Ribola Kaštela 39:31 (19:17). Dvorana »Dinko Lukarić«. Suci: Lovro Kasunić, Sašo Nikolovski (Karlovac).

KOZALA: Deželjin 6, Srok, Lučić 1, Juričević 8, Kezić 5, Jovović 1, Sabo 12 (3), Devčić 1, Sertić, Bijelić, Schlagenhauf 1, Mikuličić 2, Humar, Dragičević 1, Balas 1, Vučković.

RIBOLA KAŠTELA: Čavka, Milas 1, Mihanović, Milković 4, Klasanović, Šolić, Vujičević 6, Pavlov 7(1), Mirat, Buzov, Malnar 3(2), Čajić 8(1), Bešker 2.

Isključenja: Kozala 4, Ribola Kaštela 8 minuta. Sedmerci: Kozala 3 (2), Ribola Kaštela 5 (4).

Mlada ekipa Kozale se radosno otputila s parketa na kojem je kišom golova natopila mrežu kaštelanskih prvaka, budućih premijerligaša. Gostujuća obrana nije imala rješenje za nasrtaje mladih kozalskih lavova, pogotovo Dominika Sabe, koji je u riječkoj golijadi sudjelovao s čak 12 pogodaka, koliko je nedavno za Nexe u plasmanu na Final Four Europske lige postigao njegov slavni kozalski prethodnik Halil Jaganjac. Momčad trenera Tadeja Široke je dobila poluvrijeme 19:17, u nastavku je bila još efikasnija, što gosti nisu mogli pratiti.

M. MEHANIKA       37
MORNAR DC       24

METKOVIĆ – Utakmica posljedjeg kola Prve lige rukometaša- jug: Metković Mehanika – Mornar Dramalj Crikvenica 37:24 (19:11). Suci: Domagoj Jukić, Davor Milaković (Osijek).

METKOVIĆ MEHANIKA: Milas, Ćužić, Cvitanović 3 (1), Komazin 3, Čutura 5, Radić 4, Kozina, Arapović, Marević 3, Čupić 3, Zloić 2, Raguž 1 (1), Vujnić 8, Šprlje 2, Goluža 3, Batinović.

MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA: Matejčić 5, Rak 1, Turčinov, Stupar 3, Car 11 (1), Lovrenović, Domijan 2, Mataija 2, Manestar.

Isključenja: Metković Mehanika 10, Mornar Dramalj Crikvenica 0 minuta. Sedmerci: Metković Mehanika 2 (2), Mornar Dramalj Crikvenica 2 (1).

Tužnu sliku je davala momčad crikveničkog kluba, nekadašnjeg elitnog ligaša, kada je u Metkoviću istrčala sa samo devet igrača. Gosti, koji su prikovani na dno ljestvice, nisu imali nikakvih šansi s Metkovcima. Ovi su, brinući već o skorašnjim kvalifikacijama za ulazak među premijerligaše, samo obavili formalnost. Poveli su 6:0 i dovršili posao s vrlo uvjerljivih 37:24.

Bila je ovo metkovska slika i prilika uglednog predstavnika crikveničkog rukometa, Mornari su dočekali kraj prvenstva s tek šest bodova, ispadaju iz lige sa samo dva boda više od senjskih susjeda, koji su odavno istupili iz lige.

Konačni poredak: Ribola Kaštela 40, Metković Mehanika 37, Rudar Adria Oil 28, Hrvatski dragovoljac, Buzet 25, Zadar 1954 22, Kozala 20, Rovinj 18, Gospić 14, Mornar Dramalj Crikvenica 6, Senj 4 (odustao od lige).