Prva liga jug

Rukometaši Kozale se iz Metkovića vratili praznih ruku, Crikveničane uvjerljivo svladao H. dragovoljac

Foto S. DRECHSLER

Metkovci su se efikasnim napadom do odmora uspjeli odmaknuti na 17:13, u nastavku su nastavili u istom ritmu koji Riječani više nisu mogli pratiti i epilog je bio visoka pobjeda domaćina.

METKOVIĆ-MEHANIKA – KOZALA 36:26

METKOVIĆ Utakmica 2. kola Prve lige rukometaša – jug Metković: Mehanika – Kozala 36:26 (17:13). Gradska sportska dvorana. Suci: Parađina (Marina) i Rajković (Split).

METKOVIĆ-MEHANIKA: Milas, Marić 3 (1), Cvitanović 3, Vitić 1, Čutura 7, Kozina, Arapović 1, Marević 7, Čupić 1, Medić, Raguž 3, Kežić 3, Bazer 1, Goluža, Džono, Batinović 6.

KOZALA: Tomljenović, Deželjin 7 (4), Lučić 2, Jovović, Juričević 5, Kezić 7, Devčić, Srok 1, Andričević, Potočnjak 3, Schlagenhauf 1, Mikuličić, Sušanj.

Sedmerci: Metković-Mehanika 3 (1), Kozala 4 (4). Isključenja: Metković-Mehanika 10, Kozala 6 minuta.

Rukometaši Kozale su praznih ruku i pune mreže otputovali iz Metkovića gdje ih je domaćin nadmašio sa čak deset golova razlike. Visoka prednost je stvorena u drugom poluvremenu, gosti su na trećini utakmice bili poravnati kada je Juričević izjednačio na 11:11. Metkovci su se efikasnim napadom do odmora uspjeli odmaknuti na 17:13, u nastavku su nastavili u istom ritmu koji Riječani više nisu mogli pratiti i epilog je bio visoka pobjeda domaćina.

MORNAR-DRAMALJ CRIKVENICA – H. DRAGOVOLJAC 22:31

CRIKVENICA Utakmica 2. Kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Dramalj Crikvenica – H. dragovoljac 22:31 (10:16). Gradska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Skenderović (Bregana), Tićak (Samobor)

MORNAR-DRAMALJ CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 3, K. Domijan, Mozetič 1, Grgurević 4, Dujmović, Derossi, Brozičević 1, Jovanović, Jonjić, Dragičević 2, Lovrenović, Stupar 10 (5), I. Domijan, Mataija 1.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić 7, T. Plazibat, Topić, Maračić 3, Maleničić 1, Kr. Varvodić, Kovačić 2, M. Plazibat 8 (5), Mikulić 5, Jakelić 1, Ka. Varvodić, Zebić 4.

Sedmerci: Mornar-Dramalj Crikvenica 6 (5), Hrvatski dragovoljac 6 (5). Isključenja: Mornar-Dramalj Crikvenica 18, Hrvatski dragovoljac 6 minuta.

Crikveničani su bili ravnopravan suparnik Hrvatskom dragovoljcu u prvih dvadesetak minuta utakmice kada je rezultat bio poravnat (8:8). Do odmora međutim stalo im je u napadu te su gosti stekli visoku prednost (16:10) koju su Kirci u nastavku uzalud nastojali poništiti. Primaknuli bi se na tri – četiri koraka zaostatka, ništa više od toga i sve tako do posljednje četvrtine nastavka kada je Hrvatski dragovoljac efikasnim napadom sve više odmicao do konačnih, itekako uvjerljivih 31:22.