I nakon šest kola...

Rukometaši i rukometašice Zameta nastavili s porazima, Goričani opravdali epitet favorita

Foto M. LEVAK

Od sredine prvog dijela domaći su kišom golova natopili takozvanu obranu Riječana te je jedina neizvjesnost bila s kojom će razlikom ostvariti pun pogodak s Riječanima, koji nisu iskoristili niti tri sedmerca

RIJEKA Utakmica 6. kola Paket24 Premijer lige rukometaša: Gorica – Zamet 37:25 (20:11). Gradska dvorana. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska).

GORICA: Turčić, Ceković 3, Solariček 1 (1), Dujić 5, Jurić 4, Goričanec 3, Šalić, Čakarić 4, Sladoljev, Malin 2, Franković 3, Cikatić 1, Barišić, Svržnjak 4, Tomljanović 5 (2), Gal 2.

ZAMET: Pešić, Vučko 1 (1), Tomović, Krstić 2, Živković 3 (1), Ljevar 4, Njegovan 1, Ogurlić, Islamović 3 (1), Kezić 1, Milih 2 (2), Viskić, Deželjin 2, Devčić 2, Pikec 2, Perkov 2.

Isključenja: Gorica 6, Zamet 10 minuta. Sedmerci: Gorica 6 (5), Zamet 8 (5).

Gorica je na svom parketu uvjerljivo opravdala epitet favorita u ogledu s gostima iz Zameta, koji i dalje ne znaju kako doći do prvog boda u ovom prvenstvu i poslije šest kola. Od sredine prvog dijela domaći su kišom golova natopili takozvanu obranu Riječana te je jedina neizvjesnost bila s kojom će razlikom ostvariti pun pogodak s Riječanima, koji nisu iskoristili niti tri sedmerca. Na koncu ove predstave Goričani su pobijedili čak 37:25, igrajući se s riječkom zonom kao mačka s mišem.

OSIJEK – ZAMET 24:19

RIJEKA – Utakmica 6. kola Prve lige rukometašica: Osijek – Zamet 24:19 (12:10). Dvorana u Osijeku.

OSIJEK: Borac, Petrović, Josipović 3, Hren 3, Lacković 3, Jerčinović 6, Jozanović, Ledenčan, Jelečević, Malovan 2 (1), Strusa, Frančić 4, Grgić, Vrdoljak, Pehar 3.

ZAMET: Mraković, Plahinek 6 (2), N. Budić 1, Mršić 1, Nekić 3, J. Budić 1, Pleša 3, Hontić, Pleše 1, Leverić, Visković 3, Grozdanić, Strukar.

Isključenja: Osijek 8, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Osijek 2 (1), Zamet 4 (3).

Zamećanke su povele u desetoj minuti 4:3 nakon čega su igračice trenera Drage Žiljka gol, dva prednosti održavale u idućih desetak minuta. Približavanjem poluvremena Slavonke su prvo izjednačile, a onda i prestigle svoje suparnice pa su na odmor otišle s vodstvom od dva gola (12:10). U nastavku su bile itekako dominantne, povećavale su razliku nad mladim, večeras posustalim Riječankama, na kraju su mirno stigle do uvjerljive i očekivane pobjede.