
Dario Černeka/Foto V. KARUZA
Domaćini su trebali jedno poluvrijeme za razbijanje naizgled teško rješive kutinske šifre, no kada su to uspjeli dvadesetak minuta prije kraja, sve su više odmicali
povezane vijesti
Zamet- Moslavina 29:22
RIJEKA Utakmica trećeg kola B grupe Paket24Premijerlige rukometaša: Zamet – Moslavina 29:22 (15:15). Dvorana na Zametu. Gledatelja: 600. Suci: Kovačević i Šoić (Samobor).
ZAMET: Zena, Krstić, Černeka 11 (3), Tadić, Vučko, Ogurlić 1, Markota 3, Mrakovčić 4, Dundović, Lerner 2, Ćosić, Golik, Marković, Radoičić 8, Stojčević, Perkov.
MOSLAVINA: Đurica, Delić, Tkalec 5, Lončar 2 (1), Šehić, Leskarac, Lukes 5, Vusić 7, Laljek 2 (1), Daničić, Aramić, Pervan 1, Debelić, Negran, Klarić.
Isključenja: Zamet 4, Moslavina 6 minuta. Sedmerci: Zamet 5 (4), Moslavina 3 (2).
Zamet je osvojio prve domaće bodove u ovosezonskom premijerigaškom natjecanju, trijumfu u Osijeku dodao je i posljednji nad Moslavinom. Domaćini su trebali jedno poluvrijeme za razbijanje naizgled teško rješive kutinske šifre, no kada su to uspjeli dvadesetak minuta prije kraja, sve su više odmicali. Odlični vratar Dominik Marković i Darijo Černeka rijetko viđenom efikasnošću, kao uostalom i svi ostali aduti Zamećana, su se odvojili na 24:18 i zagarantirali su si mirnu završnicu i onda s uzdignutim rukama odlazak s parketa poslije konačnih čak 29:22. Domaći su u nastavku primili zanemarivih samo sedam golova, to jako puno govori.
Propusna obrana i niz promašaja te pogrešaka u napadu, bila je najkrača dijagnoza prvog poluvremena u kojem je na početku transformirao Zamećane u nikada zahvalnu ulogu lovaca za zaostatkom. U tom zbrkanom dijelu igre do odlaska na odmor i jedan i drugi sastav su imali pogrešaka i propusta, još je samo falilo da si “zabiju autogol”. U takvoj se igri napad domaće momčad grijao na vrućoj ljevici nezaustavljivog iskusnika Darija Černeke koji je do poluvremena spremio čak osam golova u mrežu prijatelja – Riječanina među vratnica gostiju iz Kutine – Marina Đurice.
Uz onih početnih 2:4 ekipe su zaplesale uzbudljivi ples izjednačenja koji je kidao živce trenerima i navijačima dok su se momčadi kao bršljani ovile jedna oko druge ne dozvoljavajući onoj drugoj imalo značajnije odvajanje. Naravno da je je sve to uzrokovalo klice pogrešaka u koje su upadale vrlo borbene ekipe, ali bez lucidnosi za zadavanje nekog konkretnijeg udarca suparniku. Domaći navijači su se ipak ponadali da će se njihovi ljubimci odmarati sa barem nekakvom prednošću, ali nisu uspjeli održati minimalni korak razmaka i viđeno je već osmo izjednačenje – 15:15.
Publika je na Zametu uoči ulaska u posljednju trećinu utakmice nagrađena za strpljivost, dočekala je kvarnersku rukometnu buru. Obrane Dominika Markovića su omogućile njegovim prijateljima za odlaske u pohode iz kojih su se vraćali s golovima. Serija 3:0 goloviuma Luke Mrakovčića, Roka Markote i Antonija Lernera je došla kao melem Zamećanima koji suj se odjednom odvojili na obećavajućih 20:17, a uz to ovo još nije bilo sve od njih. Moslavina je pokušala “time out-om”, ali s tribina se stekao dojam kako gostujuća kola polako klize nizbrdo. Ekipa iz Kutine naime nije iskoristila sedmerac, a Petar Radoičić im je ekspresno izrekao kaznu, dovoljnu da Zamećani odmaknu na četiri gola razlike. obzirom na do tada viđeno u ovoj utakmici, razlika se doimala itekako značajnom. Dojam je još dodatno pojačan sredinom nastavka.
Dok je Marković nastavio nizati obrane, suigrači u napadu nikako nisu uspjevali utažiti glad za golovovima. Samim time je razlika rasla kao da je riječ o kvascu. Markota, a onda nezaustavljivi Černeka, koji je ispalio čak 11. točan hitaca, i na semaforu je zablistalo već 24:18. Koliko je Černreka puta do tada pogodio mrežu suparnika u toliko je navrata Marković sačuvao svoju mrežu što je rezultiralo razmakom dovoljnim da navijači mirno čekaju kraj utakmice i proslavljanje prvih domaćih premijerligaških bodova,