Kriza se nastavlja

Zamet doživio četvrti prvenstveni poraz, Renato Sulić vukao momčad koja je u finišu prosula pet razlike

Mijat Gavran

Renato Sulić/Foto Glas Istre

Deset minuta prije kraja Riječani su vodili 27:22, a onda su Umažani napravili nevjerojatan podvig

UMAG – ZAMET 29:28

UMAG Utakmica 9. kola Paket 24 Premijer lige: Umag – Zamet 29:28 (13:18). Sportska dvorana Stela maris. Bez gledatelja. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (Varaždin).

UMAG: Milinković (2+0), Sv. Matijević (8+2), G. Buvinić 7 (3), Rajković, Gavran, Krupić, Horozović, Bošnjak 7 (3), Ružić, Kvastek 2, Stapar 1, Glavaš, Beliga 2, Sinčić 3, Šafranko 7.

ZAMET: Zena, Sorić (6+2), Zarev, Mozetić, Ljevar 1, Grgurević 3, Njegovan 2, Šehić 2, Tomljanović 1, Starčević 2, Car 8, Mrakovčić 1, Devčić, Sulić 8 (4), Perkov, Huljić.

Sedmerci: Umag 8 (6), Zamet 8 (6). Isključenja: Umag 8, Zamet 4 minute. Crveni karton: Sulić (58′).

Istinski pothvat su ostvarili umaški rukometaši. Deset minuta prije kraja Riječani su vodili 27:22, a onda su Umažani napravili nevjerojatan podvig, Bošnjak, Kvastek, Šafranko i Buvinić zaslužni su za 7:1 završnu seriju i na koncu slavlje 29:28. Pobjednički gol postigao je Tomislav Kvastek.

Poslije deset odigranih minuta u kojima su nakon 2:2, gosti imali gol-dva prednost, 6:4 (10′), uslijedila je serija pogodaka »crvenih« za vodstvo od 10:4 sredinom prvog poluvremena. U redovima gostiju prvo ime je bio legendarni igrač hrvatskog rukometa Renato Sulić. On je bio taj »kotačić« u riječkoj momčadi oko kojeg se sve »vrtjelo«. U drugoj su četvrtini susreta u nekoliko navrata Zamećani imali čak sedam-osam golova »viška«, no do odmora golovima Šafranka i Bošnjaka domaćini su taj zaostatak ublažili.

Sve do posljednjih deset minuta susreta gosti su imali sve pod kontrolom i ustaljeno vodstvo od 4-5 golova (27:22), no tada slijedi preokret kakvom se malo tko od obiju strana nadao. Uz nekoliko obrana Svena Matijevića, te asistencija i pogodaka Šafranka, Bošnjaka i Buvinića, sve je bliže izjednačenju rezultata bila umaška momčad. Ostvarili su to u 56. minuti (28:28), no važno je istaknuti da u zadnjih sedam minuta igrači Zameta nisu postigli gol, ponajprije zbog odlične igre domaće obrane na čelu s vratarom Svenom Matijevićem, dok su njegovi suigrači postigli četiri gola, nadmudrivši suparničku obranu te nemoćnog Sorića. Posljednje dvije i pol minute riječki su rukometaši odigrali bez isključenog Sulića, koji je zaradio isključenje zbog preoštrog starta na Šafranku.