Zamećanke uvjerljive protiv Karlovčanki, efikasne Opatijke donijele bodove iz Zaprešića

Maja Visković (Zamet)/D. ŠKOMRLJ

Rukometašice Zameta su itekako potvrdile svoju ulogu velikih favoritkinja u nadmetanju s nedoraslim karlovačkim gošćama

ZAMET  – KARLOVAC 43:29

RIJEKA Utakmica 12. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet – Karlovac 43:29 (24:12). Sportski centar Zamet. Suci: Krmek, Prpić (Rijeka).

ZAMET: Troskot 1, Bahtiri, Blažić 1, Mršić 4, K. Mikolić 6, Tabar 3, Pleša 4 (1), I. Mikolić 3, Hren, Nikolić 1, Pleše 4, Toskić, Stanić 6, Visković 6, Krivičić 2 (1), Hodžić 2.

KARLOVAC: Ištvanić, Stepić 8, Paretić 1, Španić 1, Vuković 6 (2), Korač 2, Kučinić 2, Devčić, Perković, Krznarić 3 (2), Skočibušić, Krizmanić 2, Medved 4, Rajčić, Keča, Benić.

Isključenja: Zamet 10, Karolovac 6 minuta. Sedmerci: Zamet 6 (4), Karlovac 4 (4).

Rukometašice Zameta su itekako potvrdile svoju ulogu velikih favoritkinja u nadmetanju s nedoraslim karlovačkim gošćama. Riječanke su uvjerljivom pobjedom 43:29 u utakmici u kojoj su golovi frcali kao iskrice otvorile drugi dio prvenstva. Mlada ekipa trenera Drage Žiljaka je odmaknula već nakon petnaestak minuta igre, na poluvremenu je već vodila 24:12 i onda se poslije toga lagano upustila u dovršavanje ove formalnosti, pri čemu je trener Riječanki mogao pružiti priliku svim igračicama s kojima raspolaže.

ZAPREŠIĆ  – L. OPATIJA 20:31

ZAPREŠIĆ Utakmica 12. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zaprešić – Liburnija Opatija 20:31 (9:16). Dvorana Ban Josip Jelačić. Suci: Jurić, Marčinković (Bjelovar).

ZAPREŠIĆ: Novosel, Belinić, Živković 1, Jurina, Švigač 8 (1), Novak, Tomljanović 3, Rončević 2, Horvat, Zlodi 2, I. Tomljanović, Belinić, Bužanić, Zver 3 (1), Despenić 1, Mesić.

LIBURNIJA OPATIJA: Mihočka 2, Fućak 3 (1), Hunčak 2, Kovačević 2, Vlahović 2, Stakorić 2 (1), Perić, Mihalić 5, Tipura 1, Zdrinščak 5 (1), Markov, Budimir 2, Sabalić 1, Kusturin Barković 4.

Isključenja: Zaprešić 8, Liburnija-Opatija 2 minute. Sedmerci: Zaprešić 3 (2), Liburnija-Opatija 4 (3).

Opatijke nastavljaju s uspješnim skupljanjem bodova, započetim u prvom dijelu sezone. Domaće Zaprešićanke su nadigrane, nisu znale naći bilo kakvo rješenje kojim bi mogle zaustaviti napade razigranih igračica Liburnija Opatije. Efikasne gošće su pitanje pobjednica najavile već do poluvremena, vodile su 16:9. U nastavku su samo nastavile povećavati razliku do konačnih 31:20 pri čemu je opasnost domaćima prijetila sa svih strana. Mrežu su, naime, pogodile sve Opatijke osim golmanica.

Poredak: Rudar 22, Lokomotiva II 20, Trešnjevka 19, Zamet 18, Liburnija Opatija 15, Samobor 14, Karlovac 10, Ivanić 6, Udarnik 4, Senia 4, Zaprešić 2, Arena 2.