Zamećanke se vratile pobjedama, Crikveničankama susjedski derbi u Senju

Rukometašice Zameta

Opatijke preokretom svladale Samoborke na domaćem parketu

Zamet – Zaprešić 38:15

RIJEKA  Utakmica 6. kola Druge lige rukometašica zapad: Zamet – Zaprešić 38:15 (21:5). Dvorana na Zametu. Gledatelja: 30.Suci: Grubor i Katanić (Poreč).

ZAMET: Mraković, Blažić 2, Mršić 5, Nekić 3, Tabar 1, Mikolić 3 (1), Pleše 5, Možetić, Stanić 4, Jukan 2, Visković 3, Đuzel, Svast 4, Masnić 6 (1), Strukar.

ZAPREŠIĆ: Birin, Belovari, Vrbica, Devčić 1, M. Tomljanović 7, Ivanović, I. Tomljanović, Majeetić, K. Tomljanović 4, Zlodi, Džakula, Šćević 1, Despenić 2, Gerić, Dučkić.

Sedmerci: Zamet 2 (2), Zaprešić -. Isključenja: Zamet 4, Zaprešić 6 minuta.

Kada je Silvija Masnić jednim od svojih šest golova u 20. minuti povisila na čak 14:2 za Zamet, dodatno je samo naglasila teško mjerljivu dominaciju Riječanki u odnosu na gošće iz Zaprešića. Utakmica se samo nastavila odvijati u istom tonu, sve tako do samog kraja, djevojke trenera Drage Žiljaka su na kraju pobijedile čak 38: 15.

Nakon poraza u prošlom kolu Riječanke su se vratile na vrh, dostigle su Rudara, poraženoga u Ivanić Gradu.

Liburnija Opatija – Samobor 29:26

OPATIJA  Utakmica 6. kola Druge lige rukoimetašica – zapad: Liburnija Opatija – Samobor 29:26 (12:15).

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Mihalić 8, Mihočka, Hunčak 3, Hontić 1, Kovačević, Vlahović, Stakorić 2, Perić, Tipura, Krivičić 1, Budimir, Picco 2, Sabalić, Brusić 6 (5), Cestar 6.

SAMOBOR: Belanić 1,Rođak 2, Brakus 4, Švigač 8, Kovač 6 (2), Budan Katanec 5, Karasman, Šmid, Matijašić, Mogulić, Husnjak.

Isključenja: Liburnija Opatija 4, Samobor 16 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 6 (5), Samobor 3 (2).

Opatijke su u svojoj dvorani boljim finišem uspjele na vrijeme ostvariti preokret vrijedan pobjede s gošćama iz Samobora. Samoborke su Liburniji Opatiji ozbiljno zaprijetile već u prvom poluvremenu kada su efikasnom igrom povele 15:12. Do isteka druge trećine utakmice razmak se povećao i na četiri koraka u korist Samobora što je bio dovoljan znak za uzbunu domaćim igračicama.

Senia – Murvica 28:36

SENJ  Utakmica 6. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Murvica 28:36 (13:18). Dvorana Robert Barbić Beli u Senju. Gledatelja 50.Suci Buneta, Komljenović (Rijeka).

SENIA: Lekaj 2, Filipčić 4 (3), Dorić 2, Samardžić 2 (1), M. Šolić, L. Šolić 5 (2), Lj. Biondić, J. Biondić, Cvjetičanin 9 (2), Katalinić, Skokandić 4, Kren.

MURVICA: Ljubanović 1, Maj. Pešut, Deželin, Stipčić 1, Kutija 8, Skorić 9 (4), Mandekić, Rajković 3, Debelić 9, Mar. Pešut, Lončarić 2, Mat. Pešut, Cakaj 3.

Sedmerci: Senia 11 (8), Murvica 4 (4). Isključenja: Senia 6. Murvica 8 minuta.

Senkinje su u susjedskom derbiju sa gošćama iz Crikvenice održavale korak do sredine poluvremena, kada je Nika Cvjetičanin izjednačila na 5:5. Efikasna Ivona Skorić i ostrale bivše prvoligašice iz Crikvenice su se tada počele odvajati. Kontrolirale su utakmicu do kraja, u drugom dijelu su naglasile svoju dominaciju za drugu pobjedu ove sezone. Na koncu je bilo uvjerljivih 36:28.

Poredak: Zamet, Rudar 10, Liburnija Opatija 9 Lokomotiva II, Samobor 8, Ivanić 6, Udarnik 5, Murvica, Karlovac, Zaprešić 4, Senia 2, Sisak 1.