Zamećanke pobjedom nad Lokomotivom potvrdile jesenski naslov prvakinja

Zamećanke su na Kozali proslavile prvo mjesto/Foto Facebook ŽRK Zamet

Crikveničankama bodovi iz Zaprešića, Opatijske uvjerljive protiv Karlovčanki

ZAMET  – LOKOMOTIVA 27:26

RIJEKA   Utakmica 10. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet – Lokomotiva II 27:26 (11:14). Dvorana »Dinko Lukarić«. Suci: Krasnić, Stipetić (Ogulin).

ZAMET: Mrakovčić, Troskot, Bahtiri, Blažić, Mršić 1, Nekić 7, Tabar 1, Mikolić 3, Pleše, Stanić 3, Jukan, Visković 1, Đuzel, Svast, Masnić 11 (4), Strukar.

LOKOMOTIVA II: Mikuličić 2, Fratnik 3 (1), Fureš 1, Grgurić, Kosovac 7, Papić, Zrilić 4, Škalić 1, Žagar 6, Bajkuša, Posavac 2, Bouček, Kraljević, Vrdoljak, Krznar.

Sedmerci: Zamet 4 (4), Lokomotiva 2 (1). Isključenja: Zamet 8, Lokomotiva 10 minuta.

Rukometašice Zameta jesenske su prvakinje Druge lige – zapad, to je ishod derbija u dvorani »Dinko Lukarić« sa zagrebačkim gošćama. U odlučujućoj utakmici Zamećanke su pobijedile Lokomotivu II nakon što su u drugi dio utakmice ušle s tri pogotka zaostatka, na koncu su Riječanke došle do punog pogotka u uzbudljivoj utakmici.

Efikasne Lokosice su stekle tri gola prednosti dok su se domaće tražile u napadu. Međutim, domaće su bile daleko od bacanja koplja u trnje, stizale su zaostatak i pogotkom razigrane Martine Nekić uspjele su u 55. minuti izjednačiti rezultat na 23:23 i onda u sjajnoj završnici utakmice, u kojoj se do kraja igralo gol za gol, doći do pobjede vrijedne prvog mjesta na polusezoni.

LIBURNIJA – OP.  – KARLOVAC 30:22

OPATIJA  Utakmica 10. kola: Liburnija Opatija – Karlovac 30:22 (13:10). Dvorana »Marino Cvetković«. Suci: Pešutić (Matulji), Prpić (Kostrena).

LIBURNIJA – OPATIJA: Markov, Vlaše 1, Mihočka 1, Fućak, Hunčak 5, Šegota 5, Hontić 1, Kovačević, Vlahović, Stakorić 7 (5), Tipura 1, Krivičić 4 Ramić, Picco 2, Sabalić, Brusić 3.

KARLOVAC: Ištvanić, Stepić 6 (1), Peretić 2, Kusanić 2, Benić, Kučinić 3, Devčić, Perković, Razumić 2, Krznarić 2, Čović 2, Medved 3, Rajčić, Jurišić, Keča.

Sedmerci: Liburnija – Opatija 5 (5), Karlovac 1 (2). Isključenja: Liburnija – Opatija 2, Karlovac 4 minute.

Opatijke nastavljaju uspješnu sezonu, u koju se uklapa visoka pobjeda na domaćem terenu nad Karlovcem. Gošće su tek na početku održavale korak, a onda su se golovima Lucije Hontić, Stefani Stakorić i Mije Mihočka domaće djevojke odvojile na 9:6 u 21. minuti, a zatim povećavale prednost te je samo bilo pitanje s koliko će golova razlike upisati novu pobjedu.

ZAPREŠIĆ – MURVICA 20:29

ZAPREŠIĆ  Utakmica 10. kola: Zaprešić – Murvica 20:29 (12:14). Dvorana u Zaprešiću. Suci: Ivančić, Martinčić (Zagreb).

ZAPREŠIĆ: Birin, N. Belinić1, Bužanić 1, Živković 2, T. Belinić 1, Vučić 5, M. Tomljanović 3, Rončević 1, Ivanović, I. Tomljanović,L. Belinić 5 (1). Vrbica, Zlodi 2, Džakula, Šćević, Despenić 1.

MURVICA: Leverić, Ljubanović 1,Maja Pešut 1, Deželin, Jelenović 11 (1), Kutija 4, Skorić 2, Mandekić, Rajković, Debelić 4, Marta Pešut, Lončarić 4,Matea Pešut, Runtas 2, Cakaj, Srdić.

Sedmerci: Zaprešić 5 (1), Murvica 2 (2). Isključenja: Zaprešić 10, Murvica 8 minuta.

Murvica je u Zaprešiću već od prvih minuta preuzela kontrolu igre. Efikasna Rea Jelenović i ostale Kirice dobile su poluvrijeme 14:12 i u nastavku su pored nemoćnog Zaprešića samo povećavale prednost. U 45. minuti je već 22:15, u istom tonu utakmica je nastavljena do kraja i konačnih 29:20 za gošće.

Poredak: Zamet 18, Rudar 14, Lokomotiva II, Ivanić 12, Liburnija Opatija 11, Samobor 8, Udarnik 7, Murvica 6, Senia 4 (utakmica manje), Karlovac, Zaprešić 2 (utakmica manje).