Prva liga rukometaša

Zamećani naplatili Puljanima dugove iz Dubrovnika, Karlo Devčić odveo Kozalu do boda

Karlo Devčić dok je nosio dres Zameta/Foto V. KARUZA

Rukometaši Zameta su osvojili bodove protiv »fenjeraša« kojem u Rijeci nisu davani nikakvi izgledi

ZAMET  – ARENA PULA 39:30

RIJEKA Utakmica 14. kola Prve lige rukometaša – jug: Zamet- Arena Pula 39:30 (22:15). Centar Zamet. Gledatelja 80. Suci: Grubor i Katanić (Poreč).

ZAMET: Zena 1, Tomović 1, Krstić 1, Černeka 7 (4), Vučko 2, Islamović, Tomljanović 5, Perić, Ogurlić 1, Viskić, Kezić 3, Reljanović, Pikec 4, Golik 2, Klanac, Perkov 6.

ARENA PULA: J. Krajcar, Švić, Srdarević 1, Milutinović 1, Brečević 2, Čuljak 1, Mikuličić, Šostar-Vazgeč, Buić, Klobučić 2, Simetić 6, Hichri, Marazović, D. Krajcar 10 (1), Kelecija, Grbac 5 (2).

Isključenja: Zamet 8, Arena Pula 10 minuta. Sedmerci: Zamet 4 (4), Arena Pula 4 (3).

Zamet je poslije dubrovačkog poraza dočekao Arenu Pulu i osvojio bodove protiv »fenjeraša« kojem u Rijeci nisu davani nikakvi izgledi. Puljani se, međutim, dugo nisu predavali, viđene su njihove povremene reakcije, ali na duži rok nisu imali prave adute za odgovoranje kvalitetnijim domaćinima koji su kišom golova uzeli bodove.

Zamećani su do odmora nadavali golova sa istarskim susjedima, praktički već otpisanima na prvoligaškom jugu iako je drugi dio prvenstva tek na početku. Franko Krstić, Tin Tomljanović i Matija Perkov su strijelci za ekspresnih 3:0 u početne nepune tri minute, ali Puljani su se odmah pribrali te je Danijel Čuljak smanjio na 5:4 za samo pet minuta. Uoči sredine poluvremena stigla je nova riječka serija, ovog puta 4:0 okončana pogotkom golmana Liridona Zene u prazan gol i u 14. minuti bilo je 11:6.

Nakon trećine utakmice riječki su favoriti odmakli za šest koraka, poslije tih 17:11 ostalo je samo pitanje s koliko će razlike Zamet otići na odmor. U igri u kojoj su obrane djelovale tek kao nužno zlo domaći su se odmarali s 22:15. Ako su očekivali da će im nastavak proteći u obavljanju formalnosti, malo su se prekombinirali. Arena Pula, koja nije imala što izgubiti, na Zametu htjela je što skuplje prodati kožu. U 47. minuti Brečević je pogodio za 29:27, ali onda su riječki favoriti ipak trgnuli i počeli se konačno odvajati. Damir Vučko, Dario Černeka, Perkov i Karlo Tomović su nanizali seriju 6:0.

KOZALA  – SPLIT  28:28

RIJEKA  Utakmica 14. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Split 28:28 (16:15). Dvorana »Dinko Lukarić«. Gledatelja 250. Suci: Kovačević (Zaprešić) i Šoić (Samobor).

KOZALA: Dundović, Mihelić 1, Maričić 2, K. Devčić 8 (1), Grbac, Smokrović 1, A. Devčić, Tomaš 9 (1), Kozina, Sušanj, Mrakovčić 2, Jovović, Rajič 3, Vučković, Brkljačić 2, Tadić.

SPLIT: Đapić, Ilić 1, Duran 5, Kalebić 1, Galić 8 (5), Pavičić 3, Dodig, Poparić 7, Smoljo 1, Bareta 2, Brkan.

Isključenja: Kozala 6, Split 6 minuta. Sedmerci: Kozala 3 (2), Split 5 (5).

»Operacija ostanak« za rukometaše Kozale nastavljena je uzbudljivom završnicom na domaćem parketu sa Splitom s kojim su igrači trenera Tonija Brajkovića podijelili plijen. Gosti su u posljednje nepune četiri minute utrčali uz vodstvo 28:25, ali su ih Kozalčani dostigli munjevitim finišem u kojem je razigrani Karlo Devčić, Splićanima nadohvatljiv, servirao seriju od tri gola za konačni remi. Do tada su se momčadi izmjenivale u vodstvu uz brojna izjednačenja i na koncu su izašle sa parketa svaka s bodom.

Semafor

Ostali rezultati: Dubovac Gaza – Hrvatski dragovoljac 27:22, Umag – BM 07 39:32, Rovinj- Zadar 1954 29:30, Buzet- Ardiaei 26:23.

Poredak: Zamet 25, Umag 22, Buzet i Zadar 1954 20, Rovinj 17, Ardiaei Dubovac Gaza 16, Split 14, Hrvatski dragovoljac 7, Kozala 6, BM 07 5, Arena Pula 1.