Druga liga rukometašica - zapad

Stefani Stakorić i Mirna Brusić odvele Opatijke do pobjede u Crikvenici, Omišljankama vrijedan bod u Kutiji šibica

Mirna Brusić/Foto M. GRACIN

Senkinje su poražene u Velikoj Gorici

TREŠNJEVKA  – OMIŠALJ 24:24

ZAGREB  Utakmica 21. kola Druge lige rukometašica – zapad: Trešnjevka – Omišalj 24:24 (13:12). ŠD Trešnjevka – Kutija šibica. Gledatelja 50. Sutkinje:  Cestar (Cestica) i   Dominić (Varaždin).

TREŠNJEVKA: Smiljanić, Stanić 10, Vrdoljak,Bošnjak 3, Lesac, Nemčić 4, Vučković, Vrdoljak 2, Ercegovac 5, Lopac-Škrinjar, Miholić.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić 3, Kauzlarić 1, V. Vukelić 1, Kovačević 3, Cakaj 6 (3), Dorčić 4, Ahel, Lukić 2, Požega, Karabajić, Selar 4 (2), N. Vukelić.

Isključenja: Trešnjevka 4, Omišalj 2 minute. Sedmerci: Trešnjevka 0, Omišalj 6 (4).

Rukometašice Omišlja su odličnom obranom osvojile vrijedan gostujući bod u traganju za ostankom protiv domaće Trešnjevke, a da pritom nisu skrivile niti jedan sedmerac, a zaradile su tek jedno jedino isključenje. Edisona Cakaj i prijateljice su krenule silovito, odmah su povele 3:0, a približavanjem sredine poluvremena Irina Blažić je povisila na 5:1. Uzlet Bodulki je potrajao sve do ulaska u finiš prvog poluvremena, kada su domaće Zelene nakon nekoliko izjednačenja uspjele prvi put povesti, 12:11 nepune dvije minute do odmora na koji su pošle minimalnom prednošću.

U nastavku su nastavile dominirati, prednost im je rasla i do četiri gola, posljednji put dvadesetak minuta prije kraja, kada su vodile 20:16. Uporne gošće se nisu predavale, upornost je nagrađena kada je Elena Lukić izjednačila na 22:22, a Marijana Kovačević donijela vodstvo gošćama 23:22 u njihovoj seriji 3:0, dok je do konca preostalo nepunih pet minuta. U uzbudljivom finišu golovi su stizali na kapaljku, a Mirna Stanić je domaćem sastavu donijela bod pogotkom za 24:24.

UDARNIK – SENIA 25:20

VELIKA GORICA   Utakmica 21. kola Druge lige rukometašica – zapad: Udarnik – Senia 25:20 (10:13). GSD Velika Gorica. Suci: Suci:  Peršić (Virovitica) i   Špoljarić (Novska).

UDARNIK: Vincek 4, Bajkuša, Antonić 4, Haramina 2, Butković, Jambrešić, Dunđerović, Gvardiol 3, Vrabelj 1, Bošković, Štefan, Laco 4(2), Mostarlić 7.

SENIA: Lekaj, Svast 4, Samardžić 1, Komadina 2, Šolić, Biondić, Matičić 8 (5), Skokandić 1, Cvjetičanin 4, Jurčić, Katalinić, Kren.

Isključenja: Udarnik 2, Senia 14 minuta. Sedmerci: Udarnik 2 (2), Senia 5 (5).

Senjska bura je utihnula u Velikoj Gorici, toliko da je domaći Udarnik uspio anulirati zaostatak, ostvariti preokret i na koncu uvjerljivo nadmašiti gostujuću Seniju koja je snažno prijetila velikim iznenađenjem u borbi za ostanak.

Gošće su započele dominantno, toliko da su stalnom vodile, a Jelena Matičić im je prvi put donijela četiri pogotka prednosti pred odmor pogodivši za 13:9. Prednost Senkinja se u nastavku polako topila, ali su one ipak još dugo bile u vodstvu, sve do sredine drugog poluvremena, kada je Udarnik počeo nizati rijetko viđenu seriju čak 8:0 kojom je ostvario veliki preokret i uoči finiša našao s u vodstvu 24:17 nepunih pet minuta do kraja. Sačuvao ga je za uvjerljivu pobjedu.

MURVICA – LIBURNIJA OPATIJA 33:35

CRIKVENICA Utakmica 21. kola Druge lige rukometašica – zapad: Murvica – Liburnija Opatija 33:35 (15:20). Gradska sportska dvorana. Suci:  Jarnec (Varaždin) i  Purma (Rugvica).

MURVICA: Toskić, Kutija 5, Stipčić 4, Skorić 7 (3), Mandekić, Tomić 2, Rajković 3, Debelić 8 (1), Lončarić 3, Runtas, Car.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Vlaše 1, Fućak, Hunčak 4, Šegota 3, Vivoda, Stakorić 9 (2), Tipura, Markov, Vukajlović 3, Lenac, Sinčić 2, Brusić 13 (5).

Isključenja: Murvica 4, Liburnija Opatija 8 minuta. Sedmerci: Murvica 5 (4), Liburnija Opatija 7 (7).

Crikvenički vatromet golova u susjedskom derbiju bivših prvoligašica u kojem su se na koncu radovale Opatijke. Stefani Stakorić, a naročito Mirna Brusić, košarkaški efikasna sa čak 13 pogodaka, nadavale su se golova. Već i sama činjenica kako je Liburnija Opatija do poluvremena u domaću mrežu nakrcala čak dvadeset golova govori o njezinoj ubitačnoj efikasnosti u derbiju. Gošće su stalno vodile, ali je borbena Murvica ipak finiš učinila uzbudljivim kada je Nina Stipčić smanjila na 34:33 samo nešto više od minutu do kraja. U posljednjoj minuti je odgovorila Lara Hunčak za konačnu pobjedu gošći 35:33.

Ostali rezultati: Š.R. Karlovac – Rudar 24:27, Lokomotiva 2 – Samobor 28:17. Poredak: Rudar 42, Lokomotiva II 35, Udarnik 30, Ivanić i Liburnija Opatija 21, Samobor 20, Trešnjevka 19, Murvica 18, Š.R. Karlovac 15, Sloga 10, Omišalj i Senia 9.