Prva liga rukometaša

Sjajni Antonio Tomaš odveo rukometaše Kozale do uvjerljive pobjede u susjedskom derbiju u Senju

Antonio Tomaš (Kozala)/Foto Arhiva NL

Rukometaši Mornar Dramalj Crikvenice poraženi na Mocirama

SENJ – KOZALA 25:34

SENJ Utakmica 15.kola Prve lige rukometaše – jug: Senj – Kozala 25:34 (14:14). Dvorana Robert Barbić – Beli.

SENJ: Nekić, Vukšić 2, Katić 3, Žunić, Grozdek 1, Barbić 5 (4), Krajcar 4, Andreškić, Zrinski, Francetić, Katić 3, Krmpotić 4, Barbić, Stanić 3, Raos, Jeličić.

KOZALA: Baldo 4, Braut 2, Islamović 3, Balas 2, Kokan 3, Kezić 3 (1), Kosanović, Sertić, Tomaš 14 (3), Milih 1, Deželjin 2, Mikuličić, Volenik, Loparac, Potočnjak.

Isključenja: Senj 6, Kozala 4 minute. Sedmerci: Senj 4 (4), Kozala 5 (4).

Rukometaši Kozale protutnjali su senjskim parketom u tradicionalnom, višedesetljetnom derbiju susjeda. Domaćini su puno bolje otvorili utakmicu, došli su i do šest golova prednosti, imali su vodstvo čak 9:3, ali im se ona brzo istopila poput ožujskog snijega. Riječki gosti su ih sustigli kanonadom, stigli su na 14:14. To je bila samo uvertira za sjajan nastavak Antonija Tomaša, koji je do kraja postigao čak 14 golova i njegovih kozalskih suigrača. Do kraja utakmice na parketu kao da je postojala samo momčad Tadeja Široke, trenera Kozale koja je na kraju uzela bodove s itekako uvjerljivom pobjedom 34:25.

ZADAR 1954 – MORNAR DC 33:23

ZADAR Utakmica 15. kola Prve lige rukometaša – jug: Zadar 1954 – Mornar Dramalj Crikvenica 33:23 (18:13).Dvorana Mocire.

ZADAR 1954: Perinović, Lisica 2, Martinović 1, Bojmić 2, Surać 3, Jurišić 1, Vasilj, Korljan, Cota, To. Merhar 2, Klarić, Ti. Merhar 6, Bukva 7 (3), Čirjak 1, M. Merhar 8, Maričić.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Viskić, Mataija, Oroši 2, Derossi, Huljina 2, Pikec 2, Smojver 1, Rak, Mijić, Stupar, Turčinov, Domijan, Čupić 2, Matejčić 3, Lušić 11 (4).

Isključenja: Zadar 1954 6, Mornar Dramalj-Crikvenica 8 minuta. Sedmerci: Zadar 1954 3 (3), Mornar Dramalj-Crikvenica 6 (4).
Početak utakmice kasnio je zbog problema s napajanjem u dvorani Mocire, kasnije protokom igre crikvenički su gosti imali problema s napajanjem – i u napadu i u obrani. Domaćini su se već do poluvremena odvojili na 18:13, u nastavku su dodatno naglasili svoju dominaciju, sve do konačnih čak 33:23.

Poredak: Trogir 26, Karlovac 22, Ribola Kaštela 20, Buzet 18, Balić Metličić 16, Zadar 1954, Metković Mehanika 15, Kozala 14, Senj, H. dragovoljac 9, Rudar Labin 6, Mornar DC 4.