Senkinjama susjedski derbi protiv Crikveničanki, Bodulke iznenadile Samoborke u Malinskoj

Rukometašice Omišlja/Foto Facebook RK Omišalj

Opatijke su napunile mrežu domaćih igračica u Svetoj Nedjelji

OMIŠALJ  – SAMOBOR 30:29

MALINSKA Utakmica 18. kola Druge lige rukometašica – zapad: Omišalj – Samobor 30:29 (13:16). SD Malinska Dubašnica.

OMIŠALJ: Prendivoj, Blažić 3, T. Ilić, Kauzlarić, V. Vukelić 4, Kovačević, Cakaj 5, Dorčić 6, Ahel, Lukić 3, P. Ilić, Požega, Karabajić 1, Selar 8 (7), Skorup, N. Vukelić.

SAMOBOR: Belanić 4, Rođak, Curić, N. Kovač, Zlodi, Budan, Kozlovec 9 (2), Katanec 10, Kanceljak 4, Pešut 2, Matijašić, Sambolec, E. Kovač, Brdarić.

Isključenja: Omišalj 4, Samobor 8 minuta. Sedmerci: Omišalj 9 (7), Samobor 2 (2).

Krčke rukometašice su, tražeći prolaz do ostanka u ligi, ugodno iznenadile svoje simpatizere, osvojivši bodove s visokoplasiranim samoborskim gošćama. Do kraja je bilo samo devet sekundi kada je Martina Dorčić postigla svoj šesti pogodak, u ovom slučaju i pobjednički za konačnih 30:29. Time je stavila točku na »i« preokreta Omišlja, koji je anulirao prednost Samobora iz prvog poluvremena u kojem su se gošće odvojile na 13:16.

“Samoborček” je nastavio voziti u istom ritmu i uoči ulaska u posljednju trećinu utakmice gošće su odmakle na 21:16 u 39. minuti. To im je bio zenit, iako su znatnu prednost od pet koraka održavale i do posljednje četvrtine igre. Tada je pak započinjao boltovski finiš Omišlja, zaostatak 26:21 anuliran je nepune tri minute do kraja kada je Simona Selar izjednačila na 29:29, do kraja je domaća mreža ostala netaknuta, a na drugoj strani je stigao gol na kraju serije 4:0 za konačni pun pogodak.

SENIA – MURVICA 32:28

SENJ  Utakmica 18. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Murvica 32:28 (14:15). Dvorana »Robert Barbić – Beli«.

SENIA: Lekaj, Svast 6, Samardžić 5, Komadina 5, Šolić, Dabac, Biondić, Matičić 12 (6), Skokandić 2, Cvjetičanin, Jurčić 2, Katalinić, Kren

MURVICA: Toskić, Kutija 1, Ljubanović, Stipčić 3, Skorić 4 (1), Mandekić, V. Tomić, Debelić 11 (4), Lončarić 4, Nikolić 4, Runtas, Car 1, A. Tomić.

Isključenja: Senia 6, Murvica 8 minuta. Sedmerci: Senia 7 (6), Murvica 5 (5).

U tradicionalnom sportskom rivalitetu susjednih gradova Senja i Crikvenice pobjeda rukometašica Senie nad gošćama iz Murvice 32:28 dobila je novu epizodu u ovoj višedesetljetnoj sportskoj priči. Na parketu dvorane koja nosi ime senjskog heroja Roberta Barbića Belog jezičac na vagi je dugo stajao na sredini, viđeno je čak jedanaest izjednačenja rezultata kada su susjede ušle u posljednju trećinu te rukometne ćakule. Od tada se do kraja pak sve više čuo glas Senkinja koje su sve više dominirale, a nezaustavljiva Jelena Matičić do konca je isporučila čak 12 golova. Najavu punog pogotka domaće su odaslale golom za 26:23 u 48. minuti, nastavljajući u tom ritmu kako se derbi susjeda bližio kraju i na koncu su ostvarile uvjerljivu pobjedu, itekako bitnu u borbi za ostanak.

SLOGA – LIBURNIJA OPATIJA 18:31

SVETA NEDJELJA  Utakmica 18. kola Druge lige rukometašica – zapad: Sloga – Liburnija Opatija 18:31 (10:14). Dvorana OŠ »Vladimir Deščak«.

SLOGA: Grgec, Živko, Žerdin 6, Šalinović, Grgurić 3, Tesar 1, Perić 1, Crnčan, Krstanović 1, Bešlija, Kuhar, Karasman, Brdarić, Matijaščić 2, Španić 2, Kontrec 2.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Vlaše 3, Fućak 1, Hunčak 4, Šegota 4, Vivoda 2, Stefanović 2, Stakorić 5 (2), Tipura 2, Markov, Brubnjak 1(1), Brusić 5, Lenac 2 (1).

Isključenja: Sloga 6, Liburnija Opatija 2 minute. Sedmerci: Sloga 0, Liburnija Opatija 4 (4).

Opatijske rukometašice su zadovoljne visokom pobjedom nad domaćom Slogom izlazile s parketa u tamošnjoj Svetoj Nedelji, upotpunjujući dojam o uspješnoj sezoni u kojoj su najuspješnija ekipa lige sa Sjevernog Jadrana.

Liburnija Opatija se polako zagrijavala dozvolivši domaćim igračicama tek dva izjednačenja u početnim minutama, a onda je počela hvatati zalet za jurnjavu k visokoj pobjedi. Iskusna Stefani Stakorić i prijateljice su već u prvom dijelu počele odmicati za pet-šest koraka, razmak je u nastavku poprimao sve šire dimenzije. U 39. minuti je već bilo 21:12 kao što su nestale sve dvojbe oko pobjednica, a do konca su gošće napunile mrežu nedorasle Sloge za konačnih čak 31:18.

Poredak: Udarnik 36, Rudar 26, Lokomotiva 25, Ivanić, Liburnija Opatija 18, Trešnjevka 17, Murvica 16, Karlovac 12, Sloga 8, Omišalj, Senia 7.