Prva liga rukometaša

Senjani iznenadili Splićane, a Kirci zaskočili Kaštelane, Kozala doživjela treći uzastopni poraz

Rukometaši Senja osvojili su važne bodove u borbi za ostanak u ligi

Rukometaši Senja osvojili su vrijedne bodove u nikad ugodnoj borbi za ostanak

SENJ  – BALIĆ&METLIČIĆ 29:22

SENJ Utakmica 14. kola Prve lige rukometaša – jug: Senj – Balić&Metličić 29:22 (15:10). Dvorana Robert Barbić Beli.

SENJ: Nekić, Vukšić 2, A. Katić 4, Žunić, Barbić 10 (4), Krajcar 5, Čulinović, Zrinski, Francetić, I. Katić 2, Krmpotić 3, Barbić, Stanić, Ćosić 1 (1), Raos 2, Jeličić.

BALIĆ&METLIČIĆ: Cvitanović 1, Roki 1, Kažir 2, Radina 1, Luketin 4, Badžim 2, Vladić, Tadić, Sučić 2, Lučin, Kozina 2, Gajić 1, Vulić 3 (2), Matijaš, Dujić 3.

Isključenja: Senj 6, Balić&Metličić 6 minuta. Sedmerci: Senj 5 (5), Balić&Metličić 3 (2).

Rukometaši Senja osvojili su vrijedne bodove u nikad ugodnoj borbi za ostanak. Odvažni Senjani su ostvarili pobjedu protiv ekipe koja nosi zvučna prezimena dvojice trofejnih svjetskih asova Balića i Metličića. Njihovi nasljednici su kvalitetna, mlada, brza i poletna ekipa, no sve to, kao i nužna potreba za bodovima, inspirirala je igrače trenera Josipa Štokića. Taktički dobro pripremljeni, čvrstom obranom i pametnom igrom u napadu nadavali su se golova. Možda je rezultat malo preizražen, no ostavili su Splićane bez teksta. Već su na poluvremenu imali značajnu prednost, ali nisu stali. Još efikasnijim nastavkom Senj je samo povećao prednost za uvjerljivu pobjedu, ugodno iznenadivši svoje navijače.

MORNAR CRIKVENICA – RIBOLA KAŠTELA  25:22

CRIKVENICA Utakmica 14. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Crikvenica – Ribola Kaštela 25:22 (13:11). Dvorana u Crikvenici.

MORNAR CRIKVENICA: Viskić, Mataija, Oroši, Derossi, Huljina 2, Pikec 9, Smojver 7, Jonjić, Mijić, Mozetič, Stupar 1, Turčinov, Domijan 1, Čupić 1, Matejčić, Lušić 4 (2).

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Džakula, Čajić, Milković, Malnar, Krokar 1, Cvjetković 5, Mihanović, Olić, Pavičić 5 (1), Kovačević 2, Vukić 3 (3), Fistonić 1, Vujičević 1, Bešker 4.

Isključenja: Mornar Crikvenica 4, Ribola Kaštela 4 minute. Sedmerci: Mornar Crikvenica 3 (2), Ribola Kaštela 8 (4).

Rukometaši Mornar Crikvenice priredili su ugodno iznenađenje odličnom obranom nadigravši papirnate favorite iz Ribola Kaštele, momčad s vrha prvenstvene ljestvice. Nakon slavlja nad Kozalom u tradicionalnom susjedskom derbiju, ostvarili su drugu pobjedu ove sezone, pri čemu su kvalitetne goste i u prvom i u drugom poluvremenu limitirali na samo 11 golova. Stekli su tako već do odmora vodstvo 13:11, nastavivši s čvrstom igrom u obrani slavili su 25:22 protiv suparnika koji su umjesto očekivanog ugodnog izleta doživio nasukavanje u Crikvenici.

KOZALA  – METKOVIĆ-MEHANIKA  29:33

RIJEKA Utakmica 14. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Metković-Mehanika 29:33 (16:14). Dvorana Dinko Lukarić.

KOZALA: Baldo 4, Braut 1, Islamović, Balas, Vujović, Kokan 1, Kezić 5 (1), Dizdar 8, Volenik, Tomaš 4, Milih 3, Vukičević, Deželjin 3, Potočnjak, Sertić, Loparac.

METKOVIĆ-MEHANIKA: Jurić, Medić 1, Cvitanović 3 (1), Krešić, Gnječ, Bošković 3, Marković, Kozina, Jelavić, Milas, Džono 1, Čutura 1, Marević 12, Marić 6, Bezer 6.

Isključenja: Kozala -, Metković-Mehanika 14 minuta. Sedmerci: Kozala 2 (1), Metković-Mehanika 1 (1).

Kozalčani su u porazu od Metkovića završili utakmicu bez isključenja, ali zato obilno napunjene mreže, dok su borbeni gosti imali čak 14 minuta isključenja, no radovali su se bodovima. Mladi Riječani su u treći uzastopni poraz odlutali u nastavku, nakon što su u vatrometu golova dobili prvo poluvrijeme 16:14. Kako nisu očvrsnuli igru u obrani, u drugom poluvremenu su posrnuli u igri s devizom »tko više zabije«. Vodili su s četiri gola prednosti u 33. minuti (20:16) kada ih je snašao dugometražni gostujući niz od čak 0:7. Gosti su poveli 23:20 i više nisu ispuštali kapital iz ruku.

Poredak: Trogir 24, Karlovac 20, Ribola Kaštela 18, Buzet 18, Metković-Mehanika 15, Balić-Metličić 14, Zadar 1954 13, Kozala 12, Hrvatski dragovoljac 9, Senj 9, Rudar Labin 6, Mornar Crikvenica 4.