Prva liga rukometaša

Rukometašima Kozale golijada protiv H. dragovoljca, Kirci doživjeli tijesan poraz od Buzećana

Senjani teško stradali u Metkoviću

KOZALA  – H. DRAGOVOLJAC 40:31

RIJEKA Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Hrvatski dragovoljac 40:31 (23:16). Centar Zamet. Gledatelja 50. Suci Gubica (Višnjevac), Boris Milošević (Osijek).

KOZALA: Baldo 6, Sabo 4, Deželjin 3, Lučić, Vujović 2, Juričević 8, Kezić 9 (4), Jovović, Srok 1, Devčić 1, Potočnjak 2 (1), Andričević, Schlagenhauf, Mikuličić 3, Sančanin, Balas 1.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić 4, Plazibat, Topić, Marčić 5, Maleničić, Varvodić, Kovačić 1, Plazibat 5 (4), Mikulić 2, Pocrnja 1, Maleničić 6, Jakelić 2, Varvodić 1, Zebić 5 (1).

Sedmerci: Kozala 7 (5), Hrvatski dragovoljac 5 (5). Isključenja: Kozala 8, Hrvatski dragovoljac 10 minuta.

Matija Gubica i Boris Milošević, ugledni hrvatski međunarodni suci, naradili su se na Zametu, uoči premijerligaškog sudara Zameta i Trogira odsudili su i utakmicu Kozale s Hrvatskim dragovoljcem. U ovoj predigri nije bilo mnogo dilema, efikasni Kozalčani su jednostavno pretrčali goste, puneći im mrežu sa svih strana. Igrači trenera Tadeja Široke, koji su zbog radova u kozalskoj dvorani igrali na Zametu, na koncu su stali na brojci od 40 golova, pobijedili su sa čak 9 pogodaka prednosti na radost vjernih navijača.

– Došli smo na utakmicu s dobrim raspoloženjem s obzirom na to da smo u prošlom nastupu dobili Gospić – rekao je 19-godišnji Antonio Kezić, koji je u ovom susretu sa 9 pogodaka bio golgeter Kozale. – Nismo se nadali ovako uvjerljivoj pobjedi. Nametali smo brz ritam, vukli stalno u leđa i trebamo biti zadovoljni ovim rezultatom. Dali smo puno golova, igramo brz rukomet. Tako će uvijek završavati naše utakmice. Zadovoljan sam kako radimo kao ekipa, vidim uistinu napredak, dobra je atmosfera i nadam se da ćemo nastaviti u ovakvom nizu.

MORNAR DC  – BUZET 31:32

CRIKVENICA Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Dramalj-Crikvenica – Buzet 31:32 (14:17). Sportska dvorana u Crikvenici. Gledatelja 100. Suci Kovačević (Zagreb), Kuhar (Samobor).

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac 1, Matejčić 1, Domijan, Mozetič 7, Grgurević 6 (1), Dujmović, Dragičević 6 (1), Manestar, Jovanović, Jonjić, Stupar 7 (4), Domijan 1, Mataija 2.

BUZET: V. Šegota, Musizza, Jakac 3, Nežić 1 (1), Valković 8,Flego, Šegota 1 (1), Skukan 11, Črnac, Rušnjak 3, Bašić, Pešić, Dobša, Božić 4, Tušhev, Karaula 2.

Isključenja: Mornar Dramalj-Crikvenica 10, Buzet 10 minuta. Sedmerci: Mornar Dramalj-Crikvenica 8 (6), Buzet 3 (1).

U ogledu bivših Zamećana u Crikvenici na koncu se radovao Raul Valković. Njegova ekipa je tijekom susreta imala značajniju prednost, ali uporni Kirci se nisu predavali. Donedavni Zamećanin Jakov Mozetič je nepune tri minute do kraja smanjio na 32:31, ali do konca više niti jedna momčad nije uspjela pogoditi mrežu te su Istrani otputovali s bodovima iz Crikvenice.

M. MEHANIKA – SENJ 35:16

METKOVIĆ Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Metković Mehanika – Senj 35:16 (20:7). Dvorana u Metkoviću. Gledatelja 100. Suci Anušić (Primorski Dolac), Vukovac (Split).

METKOVIĆ MEHANIKA: Milas, Marić 5 (1), Cvitanović 2, Vitić 4, Čutura 1, Kozina, Grejić, Arapović 2, Marević 1, Čupić 1, Raguž 5, Zloić, Kežić, Bezer 7, Goluža 1 (1), Batinović 6.

SENJ: M. Nekić, Birkić 1, Stipetić 3, Čulinović, Rak, R. Nekić, J. Nekić, Krmpotić 5 (1), Stanić 3, Ćosić 4, Jeličić.

Sedmerci: Metković Mehanika 2 (2), Senj 1 (1). Isključenja: Metković Mehanika 14, Senj 6 minuta.

Utakmica bez priče u Metkoviću, totalni monolog Metkovaca u kojem su Senjani bili nemoćni statisti od početka do kraja. Rezultat 35:16 govori sve.

Poredak: BM 07 8, Metković Mehanika, Ribola Kaštela, Kozala 6, Rudar Adria Oil, Hrvatski dragovoljac, Buzet 4, Rovinj, Gospić, Mornar Dramalj Crikvenica, Senj 2, Zadar 1954 0.