Razigrane Riječanke

Rukometašice Zameta uvjerljivom pobjedom nad Đurđevčankama izborile četvrtfinale Kupa Hrvatske

Katja Mikolić/Foto Arhiva NL

Zvučna pobjeda čak 42:25 sve govori o igri djevojaka trenera Drage Žiljka

RIJEKA Utakmica osmine finala Hrvatskog kupa rukometašica: Zamet – Đurđevac 42:25 (20:14). Centar Zamet.

ZAMET: Troskot 2, Perčić Bahtiri, Blažić 2, Mršić, K. Mikolić 10 (1), Pleša 5, I. Mikolić 5 (2), Hren, Nikolić 1, Pleše 4, Toskić, Stanić 3, Sabalić 2, Visković 1, Krivičić 3, Hodžić 4.

ĐURĐEVAC: Zagrajski 3, Karanović 3, Paro 2, Lacković, Mikulić 10 (4), Firšt, Greguraš, Franković 2, Cestar 2, Fuček, Pavlović 2 (1), Kovač, Kožar, Ferenčić.

Isključenja: Zamet 6, Đurđevac 6 minuta. Sedmerci: Zamet 3 (2), Đurđevac 7 (5).

Rukometašice Zameta su kišom golova potopile Đurđevac i plasirale su se u četvrtfinale itekakvom efikasnošću. Zvučna pobjeda čak 42:25 sve govori.

Iznimna produkcija golova je na gošće djelovala opojno pa su nakrcane mreže i sa šest golova zaostatka otišle u svlačionicu. U 12. minuti Katja Mikolić je pogodila za 8:4, potvrđujući tako dominaciju svoje ekipe. Poletne mlade igračice trenera domaćih Drage Žiljaka su nastavile u istom ritmu. U 25. minuti je 16:11, čak i 20:13 golom Nike Pleše. Riječka bujica je u nastavila preplavljivati zabezeknute gošće, koje su samo konstatirale štetu u svojoj obrani. Bila je tolika da su domaće u 38. minuti imale čak plus 10, vodile su 26:16, a u 44. minuti Iva Mikulić je povisila na 30:19.

Ovakva kilometarska prednost je puno prije samog kraja naravno bila i odlučujuća. U 48. minuti je čak 34:21 u toj velikoj dominaciji Riječanki, koje su izborile četvrtfinale puno prije kraja.