Druga liga rukometašica

Rukometašice Zameta uvjerljive u susjedskom derbiju protiv Opatijki, Murvici bodovi iz Siska

Senija poražena na domaćem parketu od Samobora

ZAMET – LIBURNIJA OPATIJA 40:28

RIJEKA  Utakmica 4. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet – Liburnija Opatija 40:28 (20:13). Dvorana na Zametu. Gledatelja: 50.Suci Kereta (Zagreb), Nogić (Petrinja).

ZAMET: Mraković, Troskot 4, Blažić, Mršić, Nekić 6, Tabar 2, Surać 1 (1), Mikolić 8 (1), Pleše 2, Stanić 3, Jukan 3, Visković 2, Budić 1, Svast, Masnić 8 (2), Strukar.

LIBURNIJA OPATIJA: Ramić, Gerovac 3, Mihočka 2, Hunčak 2, Šegota, Hontić 3, Stakorić 5 (3), Perić, Tipura, Krivičić 8, Markov, Budimir 1, Picco 2, Vlahović 2, Cestar.

Isključenja: Zamet 16, Liburnija Opatija 12 minuta. Sedmerci: Zamet 6 (4), Liburnija Opatija 4 (3).

Rukometašice Zameta uvjerljivo su slavile u lokalnom derbiju, nanijevši prvi poraz Opatijkama ove sezone, napunivši im mrežu do vrha. Dovoljno je kazati da su igračice trenera Drage Žiljka do poluvremena poentirale čak dvadeset puta, na kraju su dale još toliko golova, sve za konačnih 40:28 te nije ništa od lokalnog derbija u kojem je iz vedroga neba bilo golova kao kiše. Gošće su se na Zametu držale tek nekoliko prvih minuta, a onda su sve više kaskale za Silvijom Masnić i ostalim Riječankama. Maja Nekić je povećala na 17:8 nakon čega je utakmica izgubila bilo kakvu rezultatsku neizvjesnost.

SENIA – SAMOBOR 24:27

SENJ  Utakmica 4. kola: Senia – Samobor 24:27 (17:18). Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 50. Suci: Bernobić (Rijeka), Gagula (Zagreb).

SENIA: Lekaj 1, Filipčić 6 (1), Samardžić 2, Komadina 7, Šolić, Biondić, Cvjetičanin 3, Katalinić, Jurčić, Skokandić 1, Runtas 4 (3), Kren.

SAMOBOR: Belanić 2, Rođak 1, Brakus 7, Švigač 1, Kovač, Budan, Kozlovec 9 (1), Katanec 2, Kanceljak 5, Šmid, Matijašić, Mogulić, Brdarić, Husnjak.

Isključenja: Senia 10, Samobor 10 minuta. Sedmerci: Senia 8 (4), Samobor 1 (1).

Senkinje su doživjele poraz na domaćem parketu u utakmici u kojoj su se gošće počele odvajati nakon dvadesetak minuta. Početkom nastavka je viđena senjska reakcija, Senia je povela 20:18, no to je ispao labuđi pjev. Samobor je opet poveo, a domaćoj slaboj efikasnosti i porazu itekako su kumovala četiri neiskorištena sedmerca.

SISAK – MURVICA 25:37

SISAK Utakmica 5. kola: Sisak – Murvica 25:37 (10:20). Dvorana Brezovica. Suci: Haramina (Samobor), Mesić (Jastrebarsko).

SISAK: Potkonjak 4 (2), Jaić 3 (3), Dobrić 2, B. Nišević 6, M. Nišević 4, Malobabić 1, Paramin 1, Šako, Hrnčić, Boltužić 4.

MURVICA: Leverić, Ljubanović 2, Maj. Pešut, Deželin, Jelenović 13 (1), Stipčić, Kutija, Skorić 3, Mandekić, Tomić 1, Rajković 1, Debelić 14 (1), Marta Pešut, Lončarić 3, Matea Pešut.

Isključenja: Sisak 2, Murvica 4 minute. Sedmerci: Sisak 5 (9), Murvica 2 (3).

Crikveničanke su se nadavale golova u Sisku, poigravajući se sa zonom Sisćanki kao mačka s mišem za prvu pobjedu sezone. Domaće su pružale nekakav otpor tek desetak minuta, a onda su nezaustavljive Rea Jelenović s 13 i Ana Debelić s 14 golova, koje su dale više od dvije trećine pogodaka Murvice te ostale gošće na koncu itekako uvjerljivo slavile.

Poredak: Zamet 8, Lokomotiva II, Rudar, Liburnija Opatija i Samobor 6, Udarnik i Zaprešić 4, Ivanić, Murvica i Karlovac 2, Senia 0, Sisak -1 bod.