Druga liga rukometašica

Rukometašice Zameta u Velikoj Gorici osvojile nove bodove, Crikveničanke posustale u nastavku

Ivan Tabar/Foto V. KARUZA

Riječanke su pitanje pobjednica riješile u prvih trideset minuta

UDARNIK  – ZAMET 25:28

VELIKA GORICA Utakmica 14. kola Druge lige rukometašica – zapad: Udarnik – Zamet 25:28 (12:19). Dvorana u Velikoj Gorici. Suci: Čorić, Topić (Zagreb).

UDARNIK: Krznar, Magenreuter, Jurić 1, Šfefanić 2, Cerovski, Bajkuša 2, N. Miletić 4, Mostarić 4, Butković, Vučićević 3 (3), Dunđerović, M. Miletić 3, Brdovčak 1, Sertić 2, Gujić 3, Kiričić.

ZAMET: Troskot, Bahtiri, Mršić 3, Nekić 3, Rajković, Tabar 11 (9), Pleša, Mikolić 3, Nikolić, Pleše, Možetić, Stanić 6, Jukan, Visković 2, Đuzel, Strukar.

Sedmerci: Udarnik 5 (3), Zamet 10 (9). Isključenja: Udarnik 4, Zamet 14 minuta.

Rukometašice Zameta nastavljaju zacrtanim putem povratka u elitno društvo. Poslije pobjede u Ivanić Gradu u jednom od drugoligaških derbija, Zamećanke su nove bodove ostvarile u Velikoj Gorici. Djevojke rukometnog iskusnika, lisca trenera Drage Žiljka, slavile su na gostovanju kod Udarnika, gdje su udarnički odradile posao u prvom poluvremenu. Ispalo je da su time Riječanke pitanje pobjednica riješile u prvih trideset minuta, kada su stekle uvjerljivu prednost 19:12. Vodstvo ih je malo uspavalo, dovoljno toliko da utakmica u nastavku dobije značajnu dozu neizvjesnosti. Domaće su nastojale iskoristiti sve ponuđene prilike za preokret, u posljednjih deset minuta krenule su nadoknađivati zaostatak i tri minute prije kraja došle su na samo dva pogotka minusa (25:27). Da bude zanimljivije, krila su im dodatno raširena nakon što je gostujuća golgeterica Iva Tabar promašila tada svoj prvi sedmerac na utakmici, sve nakon što ih je pogodila čak devet. Srećom po Riječanke, ovog puta ništa od velikog preokreta, pogotkom Ive Stanić priča je okončana.

LOKOMOTIVA II  – MURVICA 32:29

RIJEKA Utakmica 14. kola: Lokomotiva II – Murvica 32:29 (14:18). Dvorana II Doma sportova. Suci: Janeš (Garešnica), Špoljarić (Novska).

LOKOMOTIVA II: Mikulčić 3, Hrlić, Fratnik, Fureš 3, Kosovac 8 (2), Wurth 3, Papić, Zrilić 5 (1), Škalić 1, Renić, Nemčić 9, Bouček, Novosel, Babara, Škarpa.

MURVICA: Butković 7 (2), Maja Pešut 1, Deželin, Jelenović 8 (1), Kutija 1, Skorić 6, Mandekić, Debelić 5, Marta Pešut, Matea Pešut, Runtas 1.

Isključenja: Lokomotiva II 8, Murvica 10 minuta. Sedmerci: Lokomotiva II 4 (3), Murvica 6 (3).

Crikveničanke su snažno krenule, ali su posustale, dovoljno da ih u nastavku Lokosice dostignu i prestignu. Antonija Butković, Rea Jelenović, Ana Debelić i ostale Kirice su se nametnule na početku odličnom obranom i vrlo efikasnim napadom, Magdalena Runtas je u 11. minutio pogodila za 7:3. Gošće su djelovale nezaustavljivo, Ivona Skorić je tako pred odmor povećala na 15:10, na poluvremenu je efikasna crikvenička ekipa vodila 18:14. Ispalo je da je Murvica potrošila većinu streljiva, za samo četiri minute nastavka je dostignuta (18.18). Do ulaska u završnicu odvijala se uzbudljiva utakmica uz stalne izmjene u vodstvu te brojna izjednačenja, no nešto više od dvije minute do kraja Zagrepčanke su odmakule na 30:28, pretvorivši prednost u pobjedu.

Poredak: Zamet 24, Rudar 21, Lokomotiva II 20, Ivanić 18, Samobor 12, Udarnik, Murvica, Liburnija Opatija 11, Karlovac, Senia 4, Zaprešić 2.