Rukometašice Zameta osvojile veliki bod u drugoligaškom derbiju u Labinu

Drago Žiljak, trener Zamećanki/Foto Arhiva NL

Riječanke su u većem dijelu utakmice bile u vodstvu

RUDAR – ZAMET  23:23

LABIN Utakmica 10. kola Druge lige rukometašica – zapad: Rudar  – Zamet 23:23 (13:15). Dvorana u Labinu.

RUDAR: Zenković, Peršić 5, Kogej, Raspudić 3, Zahtila 8, Bradanović, Vrkić, Belušić 2, Jelčić, Lepinjica 3, Zupičić, Vukić, Mileta, Baljak, Skorić 2, Basanić.

ZAMET: Troskot 3, Perčić Bahtiri, Blažić, Mršić, Mikolić 6 (2), Tabar 6 (2), Pleša 4, Hren, Nikolić, Pleše, Toskić, Stanić 2, Sabalić, Visković 2, Krivičić, Hodžić.

Katja Mikolić, Iva Tabar, Nikolina Pleša, Maja Visković i prijateljice iz postave Zamećanki, u koje se uzdaje trener Drago Žiljak, morale su se zadovoljiti podjelom plijena na gostovanju kod vodećeg Rudara u Labinu, iako su dobrim dijelom utakmice imale rezultatsku prednost od jednog do tri gola.

Posljednji puta je tako bilo u 56. minuti kada je Nikolina Pleša pogodila za 23:22, ali je »labudica« Katarina Raspudić uspjela izjednačiti nešto više od dvije minute prije kraja. Riječanke u preostalom vremenu nisu našle put do mreže Labinjanki te su na koncu doma ponijele bod iako im je i drugi bio vrlo blizu.

Poredak: Rudar 19 (10 utakmica), Trešnjevka 15 (8), Lokomotiva II 14 (9), Zamet 12 (8), Samobor 11 (9), Liburnija Opatija 7 (7), Ivanić 6 (8), Karlovac 6 (8), Udarnik 4 (9), Senia 2 (8), Zaprešić 2 (8), Arena 2 (8).