Kup rukometašica

Rukometašice Zameta doživjele očekivani poraz od favoritkinja iz Koprivnice u četvrtfinalu Kupa

Kristina Plahinek/Foto V. KARUZA

Gošće su već do poluvremena vodile 20:9

ZAMET – PODRAVKA VEGETA 25:39

RIJEKA  Utakmica četvrtfinala hrvatskog Kupa rukometašica: Zamet – Podravka Vegeta 25:39 (9:20). Centar Zamet. Gledatelja 70. Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (Rijeka).

ZAMET: Mraković, Troskot, Plahinek 4, N. Budić 4, Mršić, Nekić 1, J. Budić, Tabar 2 (2), Pleša 4, Pleše 1, Leverić, Visković 2, Kovačević, Grozdanić 4 (2), Šutović 2, Strukar 1.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Zadravec 3, Turk 4, Vuković 5, Stelmakh 1, Popović 2,Guskić 2 (1), Franušić, Šenvald 6, Kalaus, Mrđen 1, Vuljak 2, Barišić 5, Šimara 7, Pandža 1, Bešen.

Isključenja: Zamet 2, Podravka Vegeta 8 minuta. Sedmerci: Zamet 5 (4), Podravka Vegeta 1 (1).

Koprivničke favoritkinje, višestruke državne i nekadašnje europske prvakinje, obavile su formalnost na Zametu i pucačkim treningom su ušle u polufinale Kupa. U utakmici, koja je domaćim Zamećankama poslužila tek kao priprema za subotnje gostovanje u Dugom Selu, pri čemu je najbitnije bilo da se nitko ne ozlijedi, gošće su već do poluvremena vodile 20:9.

U nastavku susreta prije kojeg se ždrijeb Kupa neslano našalio s Riječankama, Podravka Vegeta je nastavila juriti u ritmu golova sve do konačnih 39:25.