Prva liga rukometašica

Rukometašice Zameta doživjele i sedmi poraz, no namučile su favoritkinje iz Dugog Sela

Ivan Tabar/Foto V. KARUZA

Poletne Riječanke su vodile najvećim dijelom prvog poluvremena, u posljednjih nepunih pet minuta do odmora gošće su izjednačile i onda se odvojile na 19:15

Zamet – Dugo Selo 55 27:33

RIJEKA Utakmica 7. kola Prve lige rukometašica: Zamet – Dugo Selo 55 27:33 (15:19). Centar Zamet. Gledatelja 100. Sutkinje: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić (Ogulin).

ZAMET: Mraković, Troskot 1, Rajković, Plahinek 3, Budić, Mršić 1, Nekić 2, Tabar 14 (10), Pleša 1, Pleše 5, Visković, Vrkljan, Grozdanić, Strukar.

DUGO SELO 55: Budić, Lukšić, Čalušić 8, Petković 3, Vladić, Golub, Jakešević, Žerdin, Bebek 7 (4), Svetec 2, Miličević, Štritof 4, Oršulić 4, Grgošević 2, Dičak 3.

Isključenja: Zamet 8, Dugo Selo 55 8 minuta. Sedmerci: Zamet 11 (10), Dugo Selo 55 6 (4).

Košarkaški efikasna majstorica Iva Tabar i ostale Zamećanke su namučile neupitne favoritkinje iz Dugog Sela, koje su iz Rijeke odnijele bodove s puno više peripetija nego što govori krajnji rezultat. Poletne Riječanke su vodile najvećim dijelom prvog poluvremena, u posljednjih nepunih pet minuta do odmora gošće su izjednačile i onda se odvojile na 19:15.

Riječanke se ipak ni tada nisu predavale, do sredine nastavka su stalno prijetile, bile su na samo dva gola zaostatka, posljednji puta u 47. minuti kada je Tabar pogodila za 23:25. Isti je razmak bio i uoči posljednjih osam minuta u kojima je Zamet ipak toliko posustao, koliko je Dugom Selu bilo dovoljno za odlučujuće odvajanje i za konačnu uvjerljivu pobjedu 33:27.