Druge lige rukometašica

Rukometašice Opatije uz osam golova Eme Mihalić slomile gošće iz Pisarovine, Kirice osvojile bod u Velikoj Gorici

Opatijske rukometašice

Crikveničanke su imale i posljednji napad za pobjedu

LIBURNIJA OPATIJA – JAMNICA 30:28

OPATIJA  Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica: Liburnija Opatija – Jamnica 30:28 (15:13). Dvorana »Marino Cvetković«. Suci: Alan Muranović i Darijan Štifanić (Poreč).

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, V. Zdrinšćak, Nižić 2, Mihočka 2, Hunčak 5, Vivoda 2, Lenac, Stakorić 4, Mihalić 8, L. Zdrinšćak 6 (6), Afrić, Blažić, Sinčić 1, Đukić.

JAMNICA: Britvec, Burić 7, Štefanić 4, Brdovčak 4, Crnolatac 1, Vuković, Špišić, Šetek, Vujanić, Pejić, Mikulin 3, Vučićević 6 (3), Koleš, Marušić, Krilčić 4.

Isključenja: Liburnija Opatija 16, Jamnica 10 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 7 (6) Jamnica 3 (3).

Razigrana Ema Mihalić, autorica osam golova i ostale Opatijke su na parketu dvorane »Marino Cvetković« potvrdile dobar start u prvenstvo. Pritom su gošće iz Pisarovine dugo pružale jak otpor, ali su primicanjem finiša ipak morale kapitulirati. Do 35. minute je, naime, viđeno osam izjednačenja, Jamnica je čak i bila povremeno u maloj prednosti do tih 16:16, ali je onda sve do kraja bilo u tonu domaćih igračica. Liburnija Opatija je nanizala seriju 4:0 i dalje više nije ispuštala prednost, čak ju je i uvećala za mirnu završnicu.

UDARNIK – MURVICA 28:28

VELIKA GORICA  Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica – zapad: Udarnik – Murvica 28:28 (19:16). GSD Velika Gorica. Sutkinje: Klara Petričević i Ana Sikavica (Koprivnica).

UDARNIK: Jurić 1, Kontrec 3, Vincek 5, Bajkuša, Antonić, Štefan, Haramina 1, Hrnčić, Butković, Jambrešić, Dunđerović, Gvardiol 3, Vrabelj, Laco 7(4), Papić 3, Mostarlić 5.

MURVICA: Toskić, Dugonjić, Ljubanović, Matičić 7, Stipčić 2, Skorić 8 (6), Mandekić, Tomić, Dorčić 1, Lončarić 6, Samardžić, Jerković 1, Car 3.

Isključenja: Udarnik 4, Murvica 8 minuta. Sedmerci: Udarnik 8 (4), Murvica 6 (6).

Crikveničanke su u utakmici protkanoj preokretima na koncu podijelile plijen s Udarnikom koji je do odmora u napadu udarnički odradio posao i utrpao u mrežu Sare Mandekić čak 19 golova. Murvica je u nastavku konačno postavila adekvatniju zonu, ispunila je tako prvi preduvjet za željeno anuliranje minusa. U napadu su kvalitetne golgeterice Ivina Skorić i Jelena Matičič nalazile put do mreže, a Nika Car je donijela prednost 26:25 nepunih sedam minuta do kraja. S »minimalcem« je Murvica igrala do posljednje minute, ali je Udarnik ipak tridesetak sekundi do posljednjeg zvuka sirene izjednačio za 28:28, a posljednji napad Kirica nije dao ploda.

Ostali rezultati: Poreč – Ivanić 26:40, Trešnjevka – Samobor 35:22, Š.R. Karlovac – Sloga 28:19. Poredak: Trešnjevka 10, Udarnik 9, Ivanić i Opatija 8, Murvica 5, Lokomotiva II i Š.R. Karlovac 4, Poreč 3, Jamnica i Samobor 2, Umag 1, Sloga bez bodova