Druga liga rukometašica

Rukometašice Murvice slavile u Poreču, Opatijke doživjele domaći poraz od Ivanića

Rukometašice Murvice/Foto Facebook RK Murvica

U uzbudljivim minutama susjede su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu da bi Ivona Skorić i Maja Kutija pet minuta do kraja pogodile vodstvo Kirica 29:26, dovoljnu garanciju za pun pogodak

LIBURNIJA OPATIJA  – IVANIĆ 28:31

OPATIJA Utakmica 7. kola Druge lige rukometašica – zapad: Liburnija Opatija – Ivanić (15:16). Dvorana »Marino Cvetković«. Gledatelja 50. Suci: Mihael Janeš (Garešnica) i Bruno Špoljarić (Novska).

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, V. Zdrinšćak 6, Nižić, Mihočka 1, Hunčak 3, Vivoda 7, Stakorić 6, La. Zdrinšćak, Lu. Zdrinšćak 5 (5), Afrić, Sinčić.

IVANIĆ: Sopina, L. Petreković 7, Popović-Gecan, Sikaček 4, H. Petreković, Pa. Lešković, Pe. Lešković 1, Petković 9, Dasović, Rajković 2, Maričević 2, Hren, Crnčević 6.

Isključenja: Liburnija Opatija 4, Ivanić 0 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 5 (5), Ivanić 0.

Ivanić je u derbiju slavio u Opatiji i to uz kišu od 31 gola od kojih niti jedan nije postignut iz sedmerca, gošće su pun pogodak ostvarile pritom obranom »u rukavicama«, napustivši teren bez ijedne minute isključenja. Aurora Vivoda, Stefani Stakorić i Vanna Zdrinščak, već poslovično efikasne Opatijke, i ovog su puta davale svoj golgeterski obol koji je ispadao stalno nedovoljan jer njihova zona nije znala ni mogla otkloniti gostujuće napadačke prijetnje u derbiju.

Ivanić se zarana odvojio da bi preostajale minute odmicale u lovu domaće ekipe za gošćama, koje su stalno imale potez više. Istina da su na odmoru odmicale samo za korak (16:15), ali su odmicanjem nastavka naglašavale prednost, sredinom nastavka su odmakle na nedostižnih 27:19 da bi mirno privele utakmicu kraju.

POREČ – MURVICA 29:32

POREČ Utakmica 7. kola Druge lige rukometašica – zapad: Poreč – Murvica 29:32 (17:14). SC »Veli Jože«. Suci: Alan Muranović i Damian Štifanić (Poreč).

POREČ: Alić 2, Matošević, Kodan 6, L. Picco 1, Barišić, Mirko, Pašalić 10 (1), Pilat 3, Šolar, Kodan, Bartolić 1, Vežnaver, C. Picco 6, Ujčić, Ahmetspahić, Miličević.

MURVICA: Kutija 3, Dugonjić, Ljubanović, Matičić 2, Stipčić 5, Skorić 7 (3), Mandekić, Tomić 1, Nekić 2, Dorčić, Toskić, Lončarić 1, Samardžić 3, Jerković 5, Car 3.

Isključenja: Poreč 10, Murvica 12 minuta. Sedmerci: Poreč 2 (1), Murvica 7 (5).

Rukometašice Murvice su se nadavale golova u porečkom derbiju za pobjedu. Ivona Skorić i suigračice koje je golmanica Sara Mandekić slala u napad, dočekale su i prošle sredinu poluvremena uz ozbiljnu prijetnu porazom zaostajući za pet golova. Serijom 4:0 uspjele su zaostatak svesti na minimum (13:12), ali su i u nastavku dugo kaskale za porečkom prednošću od dva do tri gola. Ipak, u pravi čas su plasirale novu seriju 4:0, okončanu golom Jelene Matičić za vodstvo 24:23 uoči ulaska u posljednju četvrtinu nadmetanja. U uzbudljivim minutama susjede su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu da bi Ivona Skorić i Maja Kutija pet minuta do kraja pogodile vodstvo Kirica 29:26, dovoljnu garanciju za pun pogodak.

Ostali rezultati: Lokomotiva II – Udarnik 28:27, Karlovac – Umag 32:24, Trešnjevka – Jamnica 42:23, Samobor – Sloga 38:25. Poredak: Trešnjevka 14, Ivanić 12, Udarnik 11, Liburnija Opatija 10, Murvica 9, Karlovac, Lokomotiva II 8, Samobor 4, Poreč 3, Jamnica 2, Umag 1, Sloga 0.