Premijer liga rukometaša

Rukometaši Zameta zaključili najsumorniju polusezonu u povijesti kluba, doživjeli su i 14. poraz u isto toliko susreta

Damir Vučko/Foto V- KARUZA

Riječani su na ovom gostovanju glavu nad vodom držali više od polovice poluvremena, gdje su uz nekoliko izjednačenja čak i minimalno vodili, a počeli su tonuti pred kraj prve trećine utakmice

VARAŽDIN 1930 – ZAMET 36:31

VARAŽDIN   Utakmica 14. kola Paket 24 Premijerlige rukometaša: Varaždin – Zamet 36:31 (18:13). Dvorana u Varaždinu. Suci: Pavić i Torbarina (Zadar).

VARAŽDIN: Herceg, Tomašić 1, Trojko 2, Budinski 2, Marčec 2, Šestak 3, Juranić 2, Vidaček 4, Matučec, Vrbanec 2, Puček 2, Sklepić 4, Kociper 1, Tompić, Tači 10 (5), Novak.

ZAMET: Pešić, Vučko 3, Tomović 3, Krstić 7, Živković, Černeka 3 (2), Ogurlić 2, Islamović 3, Palačković, Kezić, Milih, Viskić, Reljanović, Perkov 7.

Isključenja: Varaždin 1930 6, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Varaždin 5 (5), Zamet 2 (2).

Ova generacija rukometaša Zameta je u Varaždinu stavila točku na “i” svoje sumorne polusezone, nikada sumornije u bogatoj klupskoj povijesti, doživjevši i četrnaesti poraz u isto toliko susreta, što se nije nikada dogodilo niti jednoj od prethodnih ekipa Zamećana. Riječani su na ovom gostovanju glavu nad vodom držali više od polovice poluvremena, gdje su uz nekoliko izjednačenja čak i minimalno vodili, a počeli su tonuti pred kraj prve trećine utakmice.

Tači, Vidačak i ostali su brzometno nanizali seriju čak 5:0 i odvojili se na 16:11, ubrzo je 18:12, dovoljno da na poluvrijeme ponesu prednost 18:13. Time je bio i određen nastvak utakmice, u kojoj su domaćini samo održavali stečeni kapital, polako ga i uvečavajući. U 35. minuti Kociper je povećao na 23:16 i rasplet je bio izvjestan.