S rukometnih terena

Rukometaši Zameta protiv Dubrave doživjeli novi poraz, rukometašice Murvice izgubile derbi začelja

Matija Starčević (Zamet)/S. DRECHSLER

Dubrava je odnijela važne bodove sa Zameta nakon vrlo uzbudljive utakmice u kojoj su Zamećani i zagrebački gosti zabilježili čak četrnaest izjednačenja

Zamet – Dubrava 26:28

RIJEKA Utakmica 16. kola Paket 24 Premijer lige rukometaša: Zamet – Dubrava 26:28 (14:13). Centar Zamet.

ZAMET: Zena, Zarev 2, Mozetič 2 (1), Ljevar 5, Šehić, Sorić, Tomljanović 6 (1), Starčević 4, Car 2, Mrakovčić 3, Devčić, Sulić 2, Perkov.

DUBRAVA: Ivanković, Bahtijarević, Mandić, Šalić, Turčić 6, Lisac 5 (4), Vučelić 5, Godec 2, Malbašić, Mihaljević 1, Marković, Šafranko 2, Obradović, Grahovac, Babić 2, Sofić.

Isključenja: Zamet 8, Dubrava 4 minute. Sedmerci: Zamet 1 (1), Dubrava 5 (4).

Dubrava je odnijela važne bodove sa Zameta nakon vrlo uzbudljive utakmice u kojoj su Zamećani i zagrebački gosti zabilježili čak četrnaest izjednačenja. Riječani su zaigrali dobro i čvrsto u obrani većim dijelom utakmice, čime su si stvarali prednost s kvalitetnim gostima i nadu da će na svom parketu ostvariti pun pogodak. Leon Ljevar i suigrači su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću (14:13), nakon što su Riječani u prvih 30 minuta igre stalno bili na korak, dva ispred Dubrave.

Foto galerija: Premijer liga rukometaša: Zamet - Dubrava 26:28 Foto: Sergej Drechsler

I početak nastavka imao je slična obilježja, Renato Sulić u dva navrata te jednom Martin Mozetič i borbeni Marko Mrakovčić odmakli su svoju momčad na tri koraka razmaka, Zamet je u nekoliko navrata vodio s obećavajućom prednosti. Posljednji put je to bilo u 37. minuti kod 20:17, nakon čega je Dubrava polako, ali uporno iz minute u minutu grickala kapital koji su si stvorili igrači trenera Valtera Matoševića. Kada je Lisac u 42. minuti smanjio na 20:19, najavio je uzbudljiv finiš, a Turčić je zaključio seriju Dubrave 3:0 za izjednačenje. Od tada do kraja utakmice odvijao se veliki rat živaca u kojem je Zamet imao gol prednosti, a Dubrava je anulirala zaostatak i tako sve do posljednjih minuta. U samoj završnici Turčić je s dva gola donio Dubravi prednost 26:25 i najavio uspjeh gostiju. Zamet nije pogodio mrežu u posljednje četiri minute igre i gosti su slavili 28:26.

Murvica – Zrinski 32:36

CRIKVENICA  Utakmica Prve lige rukometašica: Murvica – Zrinski 32:36 (14:16). Dvorana u Crikvenici.

MURVICA: Alujević, Ljubanović,Maja Pešut, Nekić 4, Jelenović 11 (4), Grozdek 2, Filipović 5, Mandekić, Debelić 6 (1), Lončarić, Matea Pešut,Dora Rajković, Car, Prevendar 4.

ZRINSKI: Kozjak, Balent 1, Gudelj 1, Brzuhalski, Borković 5, Balić 4, Resman 2, Bartolić 3, Žvorc, Blagus, Siročić, Rebernik, Vukojević 14 (9), Vuljak, Laptoš.

Isključenja: Murvica 10, Zrinski 12 minuta. Sedmerci: Murvica 6 (5), Zrinski 10 (9).

Rukometašice Murvice su iz derbija začelja izašle praznih ruku i pune mreže, nekompletna ekipa trenera Ramiza Đekića se nije znala, ni mogla oduprijeti napadima Zrinskog koji je iz Crikvenice otišao sa vrijednim bodovima. Gošće su se nametnule već od prvih minuta, od tada pa do samog kraja poslovično efikasna Rea Jelenović i suigračice su potrošile vrijeme u bezuspješnom kaskanju za prednošću Čakovčanki. Gošće su otišle na odmor vodstvom 16:14 a u nastavku je u 47. minuti jelenović donijela prednost Murvici 26:25, no to je u biti bio početak kraja njezine ekipe. Posljednja četvrtina duela je naime protekla u dominaciji Zrinskog koji je uporno mljeo obranu Murvice, stvarao je prednost i na koncu je slavio pobjedu 36:32.