Premijer liga rukometaša

Rukometaši Zameta dočekuju kvalitetne Porečane: "Pokušati iznenaditi mladošću"

Igor Duvnjak

Matija Perkov/Foto Arhiva NL

Matija Perkov/Foto Arhiva NL

Nadamo se da će dva boda ostati na Zametu, da ćemo pokazati pravu igru - kaže Matija Perkov



RIJEKA  Rukometaši Zameta večer dočekuju kvalitetni Poreč u sedmom kolu Paket24 Premijer lige, nadajući se nužnim bodovima.


– Pred nama je zahtjevni susjedski derbi na našem parketu, Porečani su u proteklom razdoblju praktički svake sezone u Ligi za prvaka. To samo dokazuje da su ozbiljan klub – kaže mladi lijevi bek Zameta, 22-godišnji Matija Perkov. – Iza Poreča je pozitivan niz, stižu stoga na Zamet rasterećeni i sigurno motivirani da daju sve od sebe i pokušaju pobijediti, nastave uspješnu seriju. Ali, jasno da se nadamo da će dva boda ostati na Zametu, da ćemo pokazati pravu, borbenu igru. Vjerujem da će svatko tko dobije priliku zaigrati opravdati povjerenje trenera i ugraditi dio sebe u pobjedu. Pozivam naše navijače da nas podrže u što većem broju.


Povratak Tomljanovića


Zametu se vraća Tin Tomljanović, ali je je i dalje bez drugog ključnog beka Luke Mrakovčića, kao i golgetera s krila Darija Černeke.




– U ovoj situaciji mi iz drugog plana imamo više šanse, nadam se da ćemo iskoristiti svaku dobijenu minutu, pokazati se u što boljem svjetlu i pridonijeti uspjehu – nada se Perkov.


Petar Radoičić, ljevoruki bek stigao je ovog ljetas Cetinja, dokazao je ekspresno da nije samo crnogorka prinova, nego i pravo pojačanje.


Teška utakmica


– U Zametu sam se dobro snašao, suigrači su me dobro prihvatili i hvala im na tome. U ekipi ima puno mladih reprezentativaca i iskusnih igrača. Došao sam tu jer ovo je pravi klub za razvoj mladih igrača -. rekao je. – Sezonu smo dobro počeli, ali ozljede koje su nam se dogodile jako su nam otežale put, nadam se da ćemo uskoro biti u punom sastavu. Očekuje nas teška utakmica, Poreč je dobro krenuo u sezonu, ali naša želja za pobjedom ne kaska. Pokazat ćemo najbolje što imamo. Igranje bez starijih igrača je otežavajuća okolnost, s manjim sastavom neki moraju igrati 60 minuta. Pokušat ćemo ih iznenaditi našom mladošću i osvojiti bodove, vjerujem u to.


Utakmica u Centru Zamet počinje u 18 sati.



Tablice omogućuje Sofascore