Prva liga rukometaša - jug

Rukometaši Mornar Dramalj Crikvenice poraženi od Zadrana, Senjani pali u Dugom Ratu

Senjani su se ovim porazom spustili na posljednje mjesto

MORNAR DC  – ZADAR 1954 25:30

CRIKVENICA Utakmica 6. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Dramalj-Crikvenica – Zadar 1954 25:30 (11:12). Gradska dvorana. Suci: Emanović, Mikić (Štivica).

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 3, K. Domijan, Grgurević 5, Dujmović 3, Dragičević 7 (2), Brozičević 2, Jovanović, Jonjić, Lovrenović, Stupar 5 (2), I. Domijan, Car.

ZADAR 1954: Perić, Martinović 5 (3), Trošelj, Surać 3, Jurišić, Vasilj 1, Korljan 2, Fratucanov, Nakić 3, Cota, Merhar 7, Čirjak 9, Perinović.

Isključenja: Mornar Dramalj-Crikvenica 2, Zadar 1954 4 minute. Sedmerci: Mornar Dramalj-Crikvenica 5 (4), Zadar 1954 4 (3).

U miroljubivom nadmetanju za nove bodove sa samo tri isključenja, crikvenički su rukometaši održavali korak cijelo prvo poluvrijeme u kojem su imali i minimalno vodstvo. U nastavku su se gosti počeli odvajati korak po korak da bi na koncu otišli kući s uvjerljivom pobjedom.

H. DRAGOVOLJAC – SENJ 35:16

DUGI RAT Utakmica 6. kola Prve lige rukometaša – jug: Hrvatski dragovoljac – Senj 35:16 (16:7). Dvorana u Dugom Ratu. Suci Anušić (Primorski Dolac), Vukovac (Split).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, H. Jakelić 7, Topić, Marčić 3, Pocrnja 2, S. Maleničić, Kovačić 1, Vukasović 3, Plazibat 1 (1), Mikulić 5, M. Maleničić 2,B. Jakelić 1, Varvodić 1, Zebić 9.

SENJ: M. Nekić, Birkić, Stipetić 5, Rak, Vukšić 1,R. Nekić 1, Francetić 3, Brašnić Ferreira, Krmpotić 4, Drinovac 1, Barbić 1, Ćosić 1, Jeličić.

Isključenja: Hrvatski dragovoljac 4, Senj 4 minute. Sedmerci: Hrvatski dragovoljac 2 (1), Senj 0.

Dugotrajni monolog domaćih u utakmici odigranoj u rukavicama, u »diplomatskom« rukometu sa samo dva isključenja sa svake strane. Senjski napad je pritom »grizao klimavim zubima«, postigavši samo 7 golova do odmora i ukupno tek 16 pogodaka. S druge je strane zona Senja bila ugodno šetalište za Hrvatski dragovoljac.

Poredak: Ribola Kaštela 12, BM 07 10, Kozala 9, Metković-Mehanika i Hrvatski dragovoljac 8, Buzet 7, Rudar Adria Oil 6, Gospić 4, Rovinj, Mornar Dramalj-Crikvenica, Zadar i Senj 2 boda.