Prva liga rukometaša - jug

Rukometaši Kozale visoko poraženi na domaćem parketu od Metkovaca, Kirci pali u Kašteli

Bez obzira na psihološku pripremu za utakmicu tijekom cijelog tjedna, koju smo obavljali jer smo znali kakav nam suparnik dolazi u goste, nismo uspjeli - izjavio je Tadej Široka, trener Riječana

KOZALA – M. MEHANIKA 20:32

RIJEKA Utakmica 23. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Metković Mehanika 20:32 (9:13). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 100. Suci: Feletar (Kutina), Rendulić (Bjelovar).

KOZALA: Sušanj, Baldo 3, Lučić 1, Deželjin 2, Balas 2, Karabajić, Juričević 5, Kezić 1, Devčić, Sabo 4 (2), Potočnjak, Andričević, Schlagenhauf, Mikuličić 2, Jovović, Sančanin.

METKOVIĆ MEHANIKA: Milas, Ćužić 1, Cvitanović 1, Vitić 3, Čutura 1, Radić 2, Kozina, Komazin 2, Arapović 1, Čupić 1, Medić, Raguž 5, Vujnić 6, Bezer 3, Goluža, Batinović 6.

Sedmerci: Kozala 5 (2), Metković Mehanika -. Isključenja: Kozala 4, Metković Mehanika 16 minuta.

Promrzli gledatelji, među kojima je bio i niz riječkih rukometnih uglednika, svjedočili su dominaciji gostiju, nasljednicima metkovskih asova čija se imena sa štovanjem i danas izgovaraju u rukometnom svijetu. Mladi Kozalčani su još nekako u prvom dijelu održavali korak, poglavito borbom u obrani, ali što je utakmica dalje odmicala, bili su sve neravnopravniji konkurenti te je na koncu zasvijetilo čak 32:20 za Metkovce pored izrešetenih Kozalčana.

– Bez obzira na psihološku pripremu za utakmicu tijekom cijelog tjedna, koju smo obavljali jer smo znali kakav nam suparnik dolazi u goste, nismo uspjeli. Znali smo da moramo biti na sto posto da bismo bili iole u nekakvom egalu, no nije bilo tako. Pod dojmom utakmice ili zbog nevjere u sebe imali smo previše promašenih zicera, previše tehničkih pogrešaka koje uopće nisu sprecifične za našu igru. Moj je zaključak da momci nisu vjerovali da mogu dobiti ovaj susret, da mogu parirati ili iznenaditi. To se vidjelo kroz cijelu utakmicu. Imali smo dobro otvaranje, ali tehničke greške i promašene zicere pripisao bih nedovoljnom angažmanu i želji da se pruži kvalitetniji otpor – nezadovoljan je trener Kozale Tadej Široka, koji se u nastavku prvenstva nada boljim izdanjima svoje ekipe.

– U nastavku sa svim ekipama očekujem ravnopravnu borbu i isto tako očekujem i bodove bez obzira na to igramo li doma ili u gostima. To su ekipe kojima možemo parirati, ali moramo biti pravi, sto posto unutra, a ne dozvoljavati nepromišljenje tehničke pogreške i olake obrane suparničkog golmana.

H. DRAGOVOLJAC – MORNAR D.C. 38:22

KAŠTELA Utakmica 13. kola Prve lige rukometaša – jug: Hrvatski dragovoljac – Mornar Dramalj-Crikvenica 38:22 (17:8). Dvorana Ribnjak. Gledatelja 50. Suci Anušić (Primorski Dolac), Vukovac (Split).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić 8, Topić 5, Marčić 6, Plazibat 2 (1), Maleničić 2, Jakelić 2, Zebić 9 (1), Jurin, Pocrnja 2.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Boćić 2, Stupar 1 (1), Manestar 2, P. Car, M. Car 5, Lovrenović, Azirović 2, Marošević 4, K. Domijan 5, I. Domijan 1.

Sedmerci: Hrvatski dragovoljac: 5 (2), Mornar Dramalj-Crikvenica 1 (1). Isključenja: Hrvatski dragovoljac 8, Mornar Dramalj-Crikvenica 8 minuta.

Dalmatinska bura je kao lišće pomela otpor crikveničkih gostiju favoritu s vrha ljestvice. Napad Dragovoljaca je odmah od početka počeo demonstrirati moć, razarajući zonu Kiraca, koji su se s druge strane itekako mučili s dalmatinskom obranom. Semafor je itekako ilustrirao odnos snaga na terenu, činjenica da je Hrvatski dragovoljac dobio poluvrijeme čak 17:8 je govorila jako puno toga. Favoriti nisu bili zadovoljni ostvarenim, apetiti za davanjem golova su izraženi u nastavku te je pored nemoćne crikveničke izrešetane obrane na koncu Hrvatski dragovoljac ostvario pobjedu košarkaškom razlikom, 38:22.

Poredak: Ribola Kaštela 24, Metković Mehanika 21, BM 07 18, Rudar Adria Oil 17, Hrvatski dragovoljac 15, Buzet, Kozala 13, Zadar 1954 12, Rovinj 10, Gospić 6, Senj 4 (odustao od natjecanja), Mornar Dramalj Crikvenica 3.