Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale uvjerljivom pobjedom otvorili drugi dio sezone, Dominik Sabo zabio devet pogodaka

Utakmici je svjedočio i reprezentativac Filip Glavaš, nekadašnje krilo Kozale

KOZALA – ROVINJ 37:28

RIJEKA  Utakmica 12. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Rovinj 37:28 (19:15). Dvorana »Dinko Lukarić«. Gledatelja 200. Suci: Grubor i Katanić (Poreč).

KOZALA: Baldo 3, Maričić, Deželjin 7, Balas 1, Juričević 5, Devčić 1, Sabo 9 (4), Smokrović 2, Mihelić 6, Sertić, Hrvatin, Karabajić, Kasunić 2, Perić 1, Sančanin, Vučković.

ROVINJ: Maras, Benussi 2, Kusanović, Lukšić, Bašić 8, Matošević, Bolanča 2, Čuturilo 1, Đukanović 4 (2), M. Šuran 1, Massarotto, S. Šuran, Bačić 1, Djerdji 1, Zarev 6, Pavlov 2.

Isključenja: Kozala 10, Rovinj 14 minuta. Sedmerci: Kozala 4 (4), Rovinj 2 (2).

Rukometaši Kozale su »pravilno zakopčali prvo dugme na košulji«, na startu drugog dijela prvenstva mogu se pohvaliti kako su odigrali svoju najbolju ovosezonsku utakmicu i na svojem parketu su deklasirali visokoplasirani Rovinj. Pobjeda sa čak devet golova razlike puno kaže. Golijadom su Kozalčani dobili poluvrijeme 19:15, a novim refulom su u nastavku aduti gtrenera Tadeja Široke odmicali i za deset koraka, čemu je među navijačima zadovoljan svjedočio i reprezentativac Filip Glavaš, nekadašnje krilo Kozale. Golgeter Dominik Sabo (9 pogodaka) i ostali su na koncu slavili pobjedu 36:27.

Ostali rezultati: Buzet – Ardiaei 39:28, Hrvatski dragovoljac – Rudar Adria Oil 27:25, Karlovac – BM 07 29:24, Umag – Zadar 1954 28:23. Poredak: Karlovac 22, Buzet 18, Zadar 1954, Rovinj 14, Ardfiaei 13, Kozala 12, Umag 11, Opuzen 9, Hrvatrski dragovoljac, Arena Pula, BM 07 8, Rudar Adria Oil 5.