Rukometaši Kozale protiv Zadrana nastavili uspješnu jesen, uzbudljivi remi u Crikvenici

Lucas Schlagenhauf (Kozala)/Foto Arhiva NL

Senjani poraženi na domaćem parketu od Buzećana

KOZALA  – ZADAR 1954 33:31

RIJEKA  Utakmica 8. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Zadar 1954 33:31 (15:15). Dvorana Dinko Lukarić. Suci: Duspara, Rogić (Velika Gorica).

KOZALA: Sušanj, Baldo 3, Deželjin 1, Lučić, Vujović 8, Juričević 1, Kezić 2, Jovović, Srok, Sabo 6 (3), Devčić, Potočnjak 4, Andričević, Schlagenhauf 2, Mikuličić 4, Balas 2.

ZADAR 1954: Perić, Martinović 6 (1), Jurišić, Korljan 3, Fratucanov 3, Nakić 1, Cota, Merhar 14 (4), Čirjak 2, Trošelj, Maričić 2, Perinović.

Isključenja: Kozala 12, Zadar 1954 14 minuta. Sedmerci: Kozala 3 (3), Zadar 1954 6 (5).

Mladi Kozalčani su nastavili uspješnu jesen, momčad trenera Tadeja Široke čuva mjesto u gornjem dijelu ljestvice, učvršćeno pobjedom nad Zadranima. Dalmatinci su bolje krenuli u utakmicu, u prvom dijelu su često bili u prednosti, u nastavku je Kozala korak po korak počela lomiti njihov otpor. Desetak minuta prije kraja golovima Schlagenhaufa i Balasa domaćini su se odvojili na 28:23, razlika je za Zadrane nedostižna i domaćini su zadržali bodove u golijadi.

SENJ – BUZET 25:29

SENJ  Utakmica 8. kola: Senj – Buzet 25:29 (14:12). Dvorana Robert Barbić Beli. Suci Božiković i Đurinović (Zagreb).

SENJ: M. Nekić, Drinovac 3, Stipetić 7, Čulinović, Rak 1, Vukšić 4 (2), R. Nekić, Francetić 1, Brašnić Ferreira 4, Krmpotić 1, Barbić, Stanić 2, Ćosić 2, Jeličić.

BUZET: Vanja Šegota, Musizza, Jakac 1, Božić 3, Nežić, Valković 4 (1), Flego 2,Igor Šegota 5, Draščić, Črnac, Rušnjak 8, Bašić 1, Pešić, Dobša 1, Tušhev, Karaula 4.

Isključenja: Senj 10, Buzet 10 minuta. Sedmerci: Senj 2 (2), Buzet 3 (1).

Rukometaši Senja su pružili itekako snažan otpor kvalitetnim buzećanskim gostima, koji su pod Nehajem itekako strepjeli za rezultat. Efikasnik David Stipetić i ostali Uskoci su dobili poluvrijeme 14:12, vodili su do sredine nastavka kada je bilo 21:20. Tada je u spremniku domaćina počelo ponestajati goriva, razigrao se napad Istrana, koji su iz minute u minutu ostvarivali preokret okončan pobjedom.

MORNAR DC – ROVINJ 32:32

CRIKVENICA Utakmica 8. kola: Mornar Dramalj-Crikvenica – Rovinj 32:32 (15:14). Dvorana u Crikvenici. Suci Feletar (Bjelovar), Rendulić (Kutina).

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 8, K.Domijan 2, Božić 2, Dujmović, Jovanović, Stupar 6 (1), Car 4, Lovrenović, Azirović, Marošević, I. Domijan, Mataija10, Manestar, Raguž.

ROVINJ: Benussi, Kota 3, Lukšić 5, Bašić 8 (2), Maroš, Djerdj 1 Pentek 2, Puglisi, Đukanović 8, Maras, Massarotto 1, Bačić, Modrušan, Marinčić 5, Pavlov.

Isključenja: Mornar Dramalj-Crikvenica 12, Rovinj 12 minuta. Sedmerci: Mornar Dramalj-Crikvenica 1 (1), Rovinj 4 (2).

Dramatičan finiš odigran je u Crikvenici, gdje je u kiši golova Ivan Mataija niti dvadeset sekundi prije kraja pogodio mrežu Rovinja, čime je svojim čak desetim pogotkom za remi spasio domaćine od poraza. Kirci su u prvom poluvremenu protkanom s ni manje ni više nego sa čak četrnaest izjednačenja ipak otišli na odmor minimalnim vodstvom 15:14 golom Tončija Božića. Domaćini su se u nastavku odmaknuli na plus pet, bilo je 20:15, petnaestak minuta održavali su tri, četiri koraka prednosti. Tada je napadu ponestalo streljiva, gosti su u finišu prvo izjednačili, 30:30, u posljednjoj minuti i poveli golom razlike, no Matejčićev odgovor je donio remi u derbiju začelja.

Poredak: Ribola Kaštela 14, Metković Mehanika, BM 07 12, Kozala, Hrvatski dragovoljac 11, Buzet, Adria Oil 9, Gospić, Senj 4, Rovinj, Mornar Dramalj Crikvenica 3, Zadar 1954 2.