Prva B liga rukometaša

Rukometaši Kozale prokockali pobjedu protiv Rudara u napetom finišu, novi poraz Kiraca

Matija Car, veliko crikveničko rukometno obećanje, i suigrači nisu na dulji rok izdržali utrku s obranom Splićana

KOZALA – RUDAR AO 35:35

RIJEKA  Utakmica 18. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Rudar Adria Oil 35:35 (21:16). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 50. Suci: Kovačević (Zaprešić), Šoić (Samobor).

KOZALA: Bijelić, Lučić, Deželjin 7, Balas 3, Vujović 1, Juričević 4, Devčić, Sabo 10 (4), Potočnjak 4, Srok, Dorić, Mikuličić 6, Jovović, Sančanin, Vučković.

RUDAR ADRIA OIL: Zena, Kokot, Mandić, Ratkajec 7, Tomičić 1, Lazar 4, Vozila, Štucin 2, Ugrin 5, Dželili, Murselović, Jelušić 2, Dukić, Lukšić, Derossi 4, Franković 10.

Sedmerci: Kozala 4 (4), Rudar AO 4 (4). Isključenja: Kozala 6, Rudar AO 16 minuta.

Mladi Kozalčani su odlučno krenuli prekinuti negativan niz, ali su sve stvoreno većim dijelom utakmice prosuli ulaskom u završnicu i na koncu su podijelili plijen s Rudarom Adria Oil na svom parketu. U 19. minuti je bilo 13:8, a na predah se otišlo s istom razlikom – 21:16 za Riječane. Bio je dojam i sredinom drugog dijela kako će Labinjani biti poraženi jer je u 44. minuti semafor pokazivao 29:24. No, domaći su sve više posustajali pa su Franković pa dvaput Štucin, opet Franković pa Ratkajec i Ugrin poentirali i odjednom je bilo 33:33. Do kraja svaka momčad zabila je još dva pogotka za egal i remi s kojim zadovoljniji moraju biti Labinjani. Kod domaćih iznad ostalih bio je Dominik Sabo s deset golova, a taj učinak imao je i labinski tinejdžer Niko Franković.

MORNAR DC  – MB 07 22:26

CRIKVENICA Utakmica 18. kola: Mornar Dramalj Crikvenica- BM 07 22:26 (14:12). Dvorana u Crikvenici. Gledatelja 50. Suci: Golub (Čakovec), Mališa (Varaždin).

MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 2, Dujmović, Turčinov 2, Stupar 5, Dragičević 3, N. Manestar, Car 6, Lovrenović, Azirović, Marošević, K. Domijan, I. Domijan, Mataija 3, Oroši, L. Manestar.

BM 07: Cvitanović 6, Luketin 5, Kažimir, Vukotić, Ševeljević, Ančić, Tadić 1, Radina 1, Sučić 1,Lučin, Kozina, Gajić, Vulić 1, Dujić 11 (3).

Sedmerci: Mornar Dramalj Crikvenica 0, BM 07 3 (3). Isključenja: Mornar Dramalj Crikvenica 4, BM 07, 8 minuta.

Matija Car, veliko crikveničko rukometno obećanje, i suigrači nisu na dulji rok izdržali utrku s obranom Splićana. U prvom dijelu su prolazili dosta uspješno prema golu Dalmatinaca, a kako su na drugoj strani postavili dobru branu pred svojim vratima, nadoknadili su klimavi ulazak u utakmicu i zaostatak 1:7 pretvorili u svoje vodstvo 16:13. Ulaskom u posljednju trećinu utakmice gosti su, međutim, postavljali sve više rampe u obrani, serijom čak 6:0 odmakli su na 19:16. Time su praktički i presudili, do kraja su održavali razliku za konačnu pobjedu.

Poredak: Ribola Kaštela 34, Metković Mehanika 31, BM 07 23, Rudar Adria Oil 22, Hrvatski dragovoljac 21, Buzet 17, Kozala, Zadar 1954 16, Rovinj 14, Gospić 13, Mornar Dramalj Crikvenica 5, Senj (odustao od lige) 4 boda.