Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale priredili golijadu u sudaru s Hrvatskim dragovoljcem i na kraju otplesali pobjednički ples

Pobjedničko kolo na Kozali/Foto Facebook MRK Kozala

Nezaustavljivi David Šunjić i prijatelji su od samog početka gostima dali do znanje da se teško mogu nadati nekom pozitivnom rezultatu

KOZALA – H. DRAGOVOLJAC 44:34

RIJEKA  Utakmica 5. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Hrvatski dragovoljac 44:34 (22:15). Dvorana na Kozali.

KOZALA: Baldo 4, Balas 2, Lencović 2, Juričević 6, Šunjić 13 (5), Devčić 2, Tomaš 8, Smokrović 2, Mihelić 1, Sertić, Đurić 2, Kasunić 2, Karabajić, Sančanin, Vučković.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, T. Plazibat 1, Topić 2, Perić 4 (1), Topić 4, S. Maleničić, Kaštelančić 2, Kutleša, M. Plazibat 9 (3), Pocrnja 1, M. Maleničić 3, Jakelić 3, Varvodić 1, Zebić 4, Jurin.

Isključenja: Kozala 10, Hrvatski dragovoljac 10 minuta. Sedmerci: Kozala 5 (5), Hrvatski dragovoljac 6 (4).

Antonio Tomaš, koji se nakon kratke epizode vratio među Kozalčane, bio je djelatan u golijadi koju nje sa suigračima priredio Hrvatskom dragovoljcu čiju je obranu domaći napad raznosio kao vjetar otpalo jesenjsko lišće. Nezaustavljivi David Šunjić i prijatelji su od samog početka gostima dali do znanje da se teško mogu nadati nekom pozitivnom rezultatu u Rijeci odmakavši na 4:0 poslije samo pet minuta igre.

U istom ritmu golova Kozala je u 19. minuti superproduktivnim napadom kao u NBA tonu dala čak 17 golova stekavši već osam pogodaka prednosti. Jasno da je time i odredila rasplet utakmice ovih očito neravnop0ravnih takmaca, momci trenera Tadeja Široke su na putu ka svojoj drugoj prvenstvenoj pobjedi u drugom poluvremenu nastavili s vatrometom golova. Do posljednjeg zvuka sirene jedina je preostala dilema bila sa koliko će pogodaka razlike doći do bodova, na kraju su plesali kolo pobjednika poslije okruglog uspjeha 44:34.