Prva liga rukometaša - jug

Rukometaši Kozale posrnuli u nastavku susreta u Kaštel Sućurcu, osam pogodaka Matije Cara

Kirci poraženi na domaćem parketu od Metkovaca, Senjani "stradali" na Gripama

RIBOLA KAŠTELA  – KOZALA 35:29

KAŠTEL SUĆURAC Utakmica 11. kola Prve lige rukometaša – jug: Ribola Kaštela – Kozala 35:29 (20:15). Dvorana Sokolana. Gledatelja 50. Suci: Bedeković (Bjelovar), Peić (Bjelovar).

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Džakula, Milas 3, Banović 6 (1), Milković 1, Klasanović 6, Šolić 5, Bujas 3, Olić, Pavičić, Kovačević 2, Vukić 1 (1), Malnar, Vujičević 5, Čajić 3, Bešker.

KOZALA: Sušanj, Baldo 5, Lučić 2, Deželjin 9 (2), Balas, Kezić, Jovović, Srok 1, Sabo 5 (1), Devčić 3, Potočnjak 5, Tomljenović, Sančanin.

Isključenja: Ribola Kaštela 16, Kozala 12. Sedmerci: Riblola Kaštela 4 (2), Kozala 3 (3).

Mladi Kozalčani su održavali korak s Kaštelanima dobar dio prvog poluvremena, ali posustala je njihova obrana te se domaćin odvojio na 20:15. Uporni Riječani su u nastavku prišli na 23:22, no to im je bio zenit na oproštaju s polusezonom, domaći su odjurili do konačnih 35:29.

MORNAR DC – METKOVIĆ 24:36

CRIKVENICA  Utakmica 11. kola: Mornar Dramalj-Crikvenica – Metković-Mehanika 24:36 (10:21). Dvorana u Crikvenici.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić, Domijan, Marošević, Dujmović, Petar Car, Niko Manestar 2, Dragičević 4, Matija Car 8, Lovrenović, Azirović 2, Domijan 1, Raguž, Mataija 4, Stupar 3 (1), Manestar.

METKOVIĆ-MEHANIKA: Milas, Marić 2 (1), Cvitanović 4 (1), Vitić 2, Čutura 2, Kozina 2, Zloić 1, Arapović, Cvitković 2, Čupić 3, Raguž 4, Komazin, Kežić 11, Bezer 7, Goluža, Batinović 7.

Isključenja: Mornar DC 8, Metković-Mehanika 10 minuta. Sedmerci: Mornar DC 3 (2), Metković-Mehanika 2 (2).

U susretu klubova koji u nazivu zajedno imaju čak pet riječi, viđeno je 60 golova, od kojih je nadarenik Crikveničanin Matija Car adresirao osam. To nije moglo pomoći njegovoj momčadi u sudaru nekadašnjih članova elitnog razreda. Metkovci su s »fenjerašem« u Crikvenici već na poluvremenu vodili 21:10, golijadu su zaokružili s konačnih 36:24.

BM 07  – SENJ 41:18

SPLIT Utakmica 11. kola Prve lige rukometaša – jug: BM 07 – Senj 41:18 (21:10). Dvorana na Gripama. Suci: Nives Parađina (Marina), Stefano Rajković (Split).

BM 07: Cvitanović 5, Luketin 2, Čavčić 3, Majić 2, Kažimir 4, Vukotić 6, Pavela 2, Ančić, Tadić 1, Matijaš 2, Sučić 4, Lučin, Kozina, Gajić 5, Dujić 5 (1).

SENJ: Mate Nekić, Juraj Nekić, Stipetić 7, Čulinović 1, Rak, Vukšić 2, Robert Nekić, Brašnić Ferreira 4, Krmpotić 1 (1), Klić, Ćosić 3, Jeličić.

Isključenja: BM 07 4, Senj 2. Sedmerci: BM 07 1 (1), Senj 1 (1).

Tri Nekića, Mate, Juraj i Robert i ostali Senjani, bili su za mirnu koegzistenciju u Splitu. Uskoci su zaradili samo dvije minute isključenja u utakmici u kojoj je domaći BM 07 imao pucački trening u pobjedi sa čak 41:18.

Poredak: Ribola Kaštela 20, Metković-Mehanika 17, BM 07 16, Rudar Adria Oil 15, Hrvatski dragovoljac 13, Kozala i Buzet 11, Rovinj i Zadar 1954 8, Gospić 6, Senj 4, Mornar Dramalj-Crkikvenica 3 boda.