Rukometaši Kozale poraženi u Trogiru, Senjani uvjerljivi u susjedskom derbiju s Kircima

Valentina Prokić

Rukometaši Mornar Dramalj-Crikvenice ostali su na začelju ljestvice s pet bodova

TROGIR  – KOZALA 33:29

TROGIR  Susret 19. kola Prve lige rukometaša – jug: Trogir – Kozala 33:29 (20:16). SD Vinko Kandija. Bez gledatelja: Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac), Dubravko Vukovac (Split).

TROGIR: Baković, Barić 2, Špika, Mamut Kekić, Babić 9 (4), Viljac, Piteša 4, Milat, Brkan, Maričić, Vranješ, Perkušić 5, Jakeljić 3, Bradarić-Šljujo, Šolić 4, Trivković 4.

KOZALA: Baldo 2, Islamović 3, Devčić 1, Kezić 4, Dizdar 11 (1), Andričević, Milih 3, Schlagenhauf, Potočnjak 2, Deželjin 3, Loparac.

Sedmerci: Trogir 4 (4), Kozala 1 (3). Isključenja: Trogir 6 minuta, Kozala 4 minute

Domaći su se počeli polako odvajati nakon osam minuta igre (5:5). Trogir je lagano povećavao prednost, a u 21. minuti imali su 14:10, da bi poluvrijeme također zaključili sa četiri gola u plusu 20:16. U nastavku Kozala je uspjela smanjiti domaću prednost na dva gola razlike u više navrata, ali više od toga nisu uspjeli.

SENJ – MORNAR C. 27:19

SENJ  Susret 19. kola: Senj – Mornar Dramalj-Crikvenica 27:19 (11:10). ŠSD Robert Barbić-Beli. Bez gledatelja: Suci: Tin Derušek (Zagreb), Matej Pavlović (Varaždin).

SENJ: M. Nekić, Vukšić 5 (2), Katić 6, Grozdek, Krajcar 7, Čulinović, Rak, R. Nekić 1, Čandrlić, Francetić, Krmpotić 7 (2), Barbić, Ćosić 1, Raos, Jeličić.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Viskić, Oroši, Dragičević, K. Domijan, Derossi, Huljina, I. Domijan, Rak, Čupić 1, Mozetič 2, Stupar 2, Turčinov, Dujmović, Pikec 4, Smojver 9 (4), Mijić 1.

Sedmerci: Senj 4 (5), Mornar Dramalj-Crikvenica 4 (4). Isključenja: Senj 12 minuta, Mornar Dramalj-Crikvenica 10 minuta.

Rukometaši Senja su u drugom poluvremenu slomili gostujući sastav. U prvom dijelu vodila se izjednačena borba, a gosti su u 22. minuti vodili čak tri gola prednosti 6:9, no Senj je to stigao, u 27. minuti je već bilo 10:10.

U prvih 15 minuta drugog dijela gosti su držali korak sa Senjom, imali su i gol zaostatka u 44. minuti (16:15), ali domaći su pobjegli na 20:15 deset minuta prije kraja. Prednost su uspjeli i povećati u posljednjih deset minuta susreta.

Poredak: Trogir 32, Karlovac 30, Ribola Kaštela 26, Buzet 24, Balić&Metličić 20, Metković-Mehanika 20, Kozala 20, Zadar 1954 15, Senj 13, Hrvatski dragovoljac 11, Rudar Labin 6, Mornar Dramalj-Crikvenica 5 bodova.