Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale poraženi u Splitu uz pet promašenih sedmeraca, senjska obrana nije izdržala u Labinu

Kirci "stradali" kod lidera

BM 07 – KOZALA  34:29

SPLIT Utakmica 9. kola Prve lige rukometaša – jug: BM 07 – Kozala 34:29 (16:14). Cepanec (Turčin), Dragočajac (Novska).

BM 07: Cvitanović 1, Luketin 5, Čavčić 2, Kažimir 4, Vukotić 1, Ševeljević, Ivanišević 2, Ančić, Tadić, Matijaš, Sučić 6, Lučin, Kozina 3, Gajić 5, Vulić 1, Dujić 5 (2).

KOZALA: Sušanj, Baldo 1, Deželjin 6 (1), Tomljenović 1, Vujović 4, Juričević, Kezić 7, Srok 1 (1), Radovniković, Sabo 5 (4), Devčić 2, Schlagenhauf, Sančanin, Balas 2.

Isključenja: BM 07 12, Kozala 4 minute. Sedmerci: BM 07 2 (2), Kozala 12 (7).

S obzirom na (ne)preciznost s linije od sedam metara, Kozala se u Splitu nije mogla provući pored domaćina i dohvatiti bod ili dva. Dovoljno je kazati da igrači trenera Riječana Tadeja Široke imaju tek malo iznad pedeset posto iskorištenih sedmeraca, da nisu iskoristili čak pet najstrožih kazni. Sve se to odigralo u utakmici u kojoj su Splićani, iskoristivši oba svoja sedmerca, pobijedili baš sa pet golova razlike. Efikasnim napadom su dobili poluvrijeme sa 16:14, u drugom su dijelu bili još efikasniji, što su na koncu okrunili pobjedom 34:29.

RUDAR AO – SENJ 34:31

LABIN  Utakmica 9. kola: Rudar Adria Oil – Senj 34:31 (19:13). Dvorana »Franko Mileta«. Suci: M. Butorović, T. Butorović (Zagreb).

RUDAR ADRIA OIL: Zena, Kokot, Ratkajec 9 (1), Tomičić, Lazar 1, Vozila, Štucin, Ugrin 3, Dželili, Murselović, Jelušić 4, Dukić 1, Kostić 5, Derossi 1, Ajanović, Franković 10.

SENJ: M. Nekić, Stipetić 5, Rak, Vukšić 2, R. Nekić 2, Francetić 5, Krmpotić 4 (1), Drinovac 4, Barbić 1, Stanić 2, Ćosić 6, Jeličić.

Isključenja: Rudar Adria Oil 2, Senj 4 minute. Sedmerci: Rudar Adria Oil 1 (1), Senj 2 (1).

Niko Franković, razigrani golgeter domaćina i ostali Rudari su u dvorani koja nosi ime proslavljenog igrača Franka Milete susret sa Senjom dobili upravo efikasnim napadom. Senjska zona nije bila čvrst filter, pogotovo u prvom dijelu kada je kapitulirala čak devetnaest puta. Labinjani su stekli šest golova prednosti, očuvali su ga za konačnu pobjedu 34:31.

RIBOLA KAŠTELA – MD CRIKVENICA 35:23

KAŠTELA Utakmica 9. kola: Ribola Kaštela – Mornar Dramalj Crikvenica 35:23 (17:12). Dvorana u Kaštelima. Suci Anušić (Primorski Dolac), Vuković (Split).

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Džakula 3, Milas 6, Banović 6(3), Milković 3, Klasanović, Šolić 3, Bujas, Olić, Pavičić, Kovačević 5 (1), Vukić 3, Mirat, Malnar, Čajić2, Bešker 4.

MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 4, K. Domijan 1, Božić 1, Dujmović, Stupar 5, Dragičević 2, Car 5, Lovrenović, Azirović, Marošević, I. Domijan 1, Mataija 4.

Isključenja: Ribola Kaštela 10, Mornar Dramalj Crikvenica 12 minuta. Sedmerci: Ribola Kaštela 4 (4), Mornar Dramalj Crikvenica 2 (0).

Crikveničani su u duelu lidera i »fenjeraša« na prvoligaškom jugu održavali korak do sredine prvog dijela, pri čemu su i nekoliko puta bili u minimalnom vodstvu, nakon toga je Ribola Kaštela, vodeća momčad na ljestvici, počela ozbiljnije shvaćati zadaću te je iz minute u minutu sve više opravdavala epitet favorita. Do odmora je već 17:12, efikasni Dalmatinci su i dalje nastavljali sa kanonadom po mreži Crikveničana i prednost je stalno rasla do uvjerljivih 35:23.

Poredak: Ribola Kaštela 18, BM 07 14, Metković Mehanika 13, Hrvatski dragovoljac, Kozala, Rudar Adria Oil, Buzet 11, Zadar 1954, Rovinj, Senj, Gospić 4, Mornar Dramalj Crikvenica 3.