Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale poraženi na otvaranju sezone u Rovinju, Riječani dvije sekunde prije kraja primili ključan pogodak

Efikasni Andrej Juričević je naime petnaestak sekundi prije kraja Riječanima donio izjednačenje (31:31), ali je onda dvije sekunde do posljednjeg zvuka sirene Antonio Radić povukao matni potez za pun pogodak Rovinja

ROVINJ – KOZALA 32:31

ROVINJ Utakmica 1. kola Prve lige rukometaša – jug: Rovinj – Kozala 32:31 (15:14). Dvorana u Rovinju.

ROVINJ: Maras, Benussi 1, Zarev 2, Lukšić, Bašić 9, Maroš, Matošević 2, Šuran, Đukanović 10, Orlović, Kusanović, Massarotto 1, Bačić, Begzić 3 (2), Radić 3, Djerdj 2.

KOZALA: Baldo 2, Klanac, Perić 1, Balas 2, Lencović 1, Juričević 3, Šunjić 11 (5), Devčić, Tomaš 6, Smokrović, Mihelić 3, Đurić, Maričić, Lerner 2, Sančanin, Sertić.

Isključenja: Rovinj 12, Kozala 10 minuta. Sedmerci: Rovinj 2 (2), Kozala 5 (5).

Rovinju je pripao dramatičan rasplet premijere na prvoligaškom jugu, dobio je Kozalu doslovno u posljednim sekundama. Efikasni Andrej Juričević je naime petnaestak sekundi prije kraja Riječanima donio izjednačenje (31:31), ali je onda dvije sekunde do posljednjeg zvuka sirene Antonio Radić povukao matni potez za pun pogodak Rovinja 32:31.

Domaći su u prvom dijelu odmicali i četiri gola, ali je Juričevićevim golom okončano kozalsko sustizanje za 14:14 tik pred odmor. U nastavku su domaćini odmakli na 21:16, ali je Kozala serijom čak 7:0 povela 23:21 ulaskom u posljednju četvrtinu utakmice. Gosti su imali minimalnu prednost i nepunih šest minuta do kraja, ali je u finišu nisu uspjeli zadržati.