Prva liga rukometaša - jug

Rukometaši Kozale poraženi na Mocirama unatoč sedam pogodaka Juričevića, Kirci posrnuli u Rovinju

U nastavku utakmice Riječani su pokušavali anulirati dalmatinskih 20:15 iz prvog dijela, približavali su se, ali nisu uspjeli prići Zadranima

ZADAR 1954 – KOZALA   34:30

ZADAR  Utakmica 19. kola Prve lige rukometaša – jug: Zadar 1954 – Kozala 34:30 (20:15). Dvorana Mocire. Gledatelja 100. Suci Kasunić, Nikolovski (Karlovac).

ZADAR 1954: Perić, Martinović 2, Surać, Jurišić, Vasilj 1, Korljan 6, Fratucanov, Nakić 3, Merhar 14 (6), Vukić, Čirjak 8, Trošelj, Perinović.

KOZALA: Deželjin 2, Srok, Lučić 1, Vujović 2, Juričević 7, Kezić, Jovović, Sabo 5 (2), Devčić, Potočnjak 3, Sertić, Schlagenhauf 3, Mikuličić 4, Balas 3, Vučković.

Isključenja: Zadar 1954 12, Kozala 8 minuta. Sedmerci: Zadar 1954 7 (6), Kozala 3 (2).

Domaćini su grmljavinom golova u prvom poluvremenu razorili kozalsku zonu i stvorili kapital za pobjedu nad mladom ekipom trenera Tadeja Široke. U nastavku utakmice Riječani su pokušavali anulirati dalmatinskih 20:15 iz prvog dijela, približavali su se, ali nisu uspjeli prići Zadranima.

ROVINJ – MORNAR DC 31:20

ROVINJ Utakmica 19. kola Prve lige rukometaša – jug: Rovinj – Mornar Dramalj Crikvenica 31:20 (14:12). Dvorana Valbruna. Suci: Golub (Čakovec), Mališa (Varaždin).

ROVINJ: Maras, Benussi 4, Begzić 1, Lukšić 1, Bašić 9, Maroš, Djerdj 6, Kota 2, Kusanović 1, Pudič, Massarotto 1, Modrušan, Bačić 1, Marinčić 2 (1), Šuran 2 (1), Pavlov 1.

MORNAR DRAMALJ CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 1, Božić 1, Turčinov 2, Stupar 2 (2), Dragičević 1, N. Manestar 1, Car 5 (1), Lovrenović, Azirović 2, Marošević, K. Domijan 1, I. Domijan 1, Mataija 3, L. Manestar.

Isključenja: Rovinj 10, Mornar Dramalj Crikvenica 14 minuta. Sedmerci: Rovinj 4 (2), Mornar Dramalj Crikvenica 3 (3).

Prvenstvo je već u sutonu, a Kirci imaju tek nešto više bodova od riječi u imenu kluba. Ovog puta doživjeli su potop na istarskom gostovanju. Držali su korak s Rovinjem do poluvremena. Domaćini su na Valbruni vodili 14:12, a onda su digli jedra i otplovili do čak 31:20.

Poredak: Ribola Kaštela 34, Metković Mehanika 33, Rudar Adria Oil 24, BM 07 23, Hrvatski dragovoljac 21, Buzet 19, Zadar 1954 18, Kozala, Rovinj 16, Gospić 13, Mornar Dramalj Crikvenica 5, Senj (odustao od lige) 4 boda.