Prva liga rukometaša – jug

Rukometaši Kozale poraženi na Gripama u vrućem finišu utakmice, Kirci zaustavljeni u Metkoviću

Antonio Tomaš (Kozala)/Foto Arhiva NL

Senjani su poraženi od Hrvatskog dragovoljca u gostima

BALIĆ-METLIČIĆ  – KOZALA 32:31

SPLIT Utakmica 13. kola Prve lige rukometaša – jug: Balić-Metličić – Kozala 32:31 (18:15). Mala dvorana Gripe. Suci: Mikelić i Parađina (Solin).

BALIĆ-METLIČIĆ: Cvitanović, Matijaš, Kažimir, Radina 3, Luketin 2, Badžim, Vladić, Tadić, Lučin, Kozina 8, Vulić 6 (1), Dujić 4, Gajić 2, Roki 5, Sučić 2, Ivanišević.

KOZALA: Baldo 2, Braut 5, Deželjin 3, Kokan 2, Kezić 1, Dizdar 7, Tomaš 8 (5), Milih 1, Mikuličić 2, Volenik, Loparac, Potočnjak.

Isključenja: Balić-Metličić 18, Kozala 2 minute. Sedmerci: Balić Metličić 1 (1), Kozala 7 (5).

Rukometaši Kozale su dugo putovanje do Splita okončali porazom u utakmici u kojoj se domaći sastav nakupio isključenja, ali se i nadavao golova. Istina, efikasna je bila i momčad trenera Tadeja Široke, ali je na koncu ostala za korak prekratka u dramatičnoj završnici. Domaćini su u kanonadi golova dobili pouvrijeme 18:15, u nastavku su taj razmak i povećali, povevši 21:17. Riječani su ekspresno reagirali i u 46. minuti Kozala je golom Kezića uspjela zjednačiti na 24:24, a onda je odmah i povela golom Brauta. To je bio uvod u neizvjesnu završnicu u kojoj su Splićani opet poveli i na koncu slavili.

HR. DRAGOVOLJAC – SENJ 36:27

DUGI RAT Utakmica 13. kola Prve lige rukometaša – jug: Hrvatski dragovoljac – Senj 36:27 (17:13). Dvorana Ribnjak. Suci: Grbavac (Podstrana) i Ravlić (Makarska).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, H. Jakelić 5, Perić 9 (5), Bočkaj, Banović 7, S. Maleničić, Kutleša 1, Grgat 1, Vukasović, Mikulić, Pocrnja 3, M. Maleničić, B. Jakelić, Plazibat 5, Varvodić, Zebić 5.

SENJ: M. Nekić, A. Katić 1, I. Barbić 4 (1), Krajcar 8 (3), R. Nekić, Zrinski, Francetić, I. Katić 4, Krmpotić 5, A. Barbić 4, Ćosić, Raos 1,  Jeličić.

Isključenja: Hrvatski dragovoljac 8, Senj 8 minuta. Sedmerci: Hrvatski dragovoljac 5 (5), Senj 6 (4).

Dugoratski »dragovoljci« su se nadavali golova sa senjskim gostima, koji su bili u stalnom rezultatskom zaostatku, koji se samo povećavao kako se bližio kraj susreta. Efikasni domaćini su već na poluvremenu odmakli za četiri gola, u drugom poluvremenu su postali još efikasniji.

METKOVIĆ M. – MORNAR CRIKVENICA 23:18

METKOVIĆ Utakmica 13. kola Prve lige rukometaša – jug: Metković Mehanika – Mornar Dramalj-Crikvenica 23:18 (11:7). Dvorana u Metkoviću. Suci: Anušić (Primorski Dolac) i Vukovac (Split).

METKOVIĆ MEHANIKA: Jakić, Medić 6, Cvitanović 4 (3), Krešić 1, Gnječ, Bošković, Marković, Kozina, Jelavić, Milas, Džono 1, Čutura 2, Marević 2, Marić 5, Bezer 2.

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Viskić, Oroši, Derossi, Huljina 2, Pikec 1, Smojver 3, Jonjić, Pičuljan, Mijić, Medvedec, Stupar 1, Domijan 1, Čupić 2, Matejčić 1, Lušić 7 (5).

Isključenja: Metković Mehanika 18, Mornar Dramalj-Crikvenica 6 minuta. Sedmerci: Metković Mehanika 3 (3), Mornar Dramalj-Crikvenica 6 (5).

U duelu nekadašnjih istaknutih članova elitnog razreda domaća obrana je u potpunosti zaustavila napad Kiraca, čime je popločila i put do uvjerljive pobjede. Gosti su u prvih pola sata samo sedam puta stigli do metkovske mreže, čime su automatski upali u rezultatski zaostatak. U nastavku su postali efikasniji, ali time nisu mogli znatnije utjecati na ukupnu sliku nadmetanja.

Poredak: Trogir 22, Karlovac 20, Ribola Kaštela 18, Buzet 17, Balić-Metličić 14, Metković Mehanika 13, Kozala i Zadar 1954 12, Hrvatski dragovoljac i Senj 7, Rudar Labin 6, Mornar Dramalj-Crikvenica 2 boda.