Prva liga rukometaša - jug

Rukometaši Kozale pobjedom krenuli u nastavak sezone, Kirci umalo iznenadili Splićane

Valentina Prokić

Senjani su poraženi na gostovanju kod Buzeta

KOZALA  –  ZADAR 1954   37:30

RIJEKA Utakmica 18. kola Prve lige rukometaša – Jug: Kozala – Zadar 1954 37:30 (20:14). Dvorana Dinko Lukarić. Bez gledatelja. Suci: Brodić i Hodžić (Zagreb).

KOZALA: Sušanj, Baldo, Braut 1, Islamović 5, Devčić, Vujović, Kokan 2, Kezić 2, Dizdar 2, Tomaš 10 (3), Kosanović 1, Milih 6, Schlagenhauf 1, Deželjin 3, Loparac 1, Potočnjak 3.

ZADAR 1954: Lisica 2, Bojmić 7 (2), Surać 2, Jurišić 2, Cota, To. Merhar 5, Ti. Merhar 6 (4), Bukva 1, Čirjak 3, Maričić 2 (1).

Sedmerci: Kozala 3 (3), Zadar 1954 9 (7). Isključenja: Kozala 7, Zadar 1954 4 minute.

Rukometaši Kozale pobjedom su otvorili nastavak sezone. Riječka se momčad nakon izjednačenja u devetoj minuti susreta, kada je na semaforu stajalo 6:6, počela odvajati i do kraja susreta gostima nije dozvolila da se približe.

MORNAR CR. – BALIĆ&METLIČIĆ  33:33

CRIKVENICA Utakmica 18. kola Prve lige rukometaša – Jug: Mornar Crikvenica – Balić&Metličić 33:33 (18:16). Gradska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Bernobić (Rijeka), Zečević (Zagreb).

MORNAR CRIKVENICA: Viskić, Mataija, Oroši, Dragičević, K. Domjan, Dujmović, Derossi, Huljina 4, Pikec 11 (1), Smojver 5 (3), Rak, Mozetić 4, Stupar 3, I. Domijan, Čupić 4, Matejčić 2.

BALIĆ&METLIČIĆ: Roki 11 (2), Tokić 1, Kažimir 4, Radina 9, Badžim 1, Vladić, Tadić 3, Matijaš 2, Sučić, Lučin, Gajić 2.
Sedmerci: Mornar Crikvenica 4 (4), Balić&Metličić 3 (2). Isključenja: Mornar Crikvenica -, Balić&Metličić 4 minute.

Domaći rukometaši su minutu i pol prije kraja susreta imali vodstvo od dva razlike (33:31), no nisu uspjeli izdržati do kraja. Gosti su u posljednjoj minuti utakmice postigli gol za izjednačenje (33:33) i tako spriječili iznenađenje.

BUZET – SENJ 32:28

BUZET Utakmica 18. kola Prve lige rukometaša – Jug: Buzet – Senj 32:28 (17:11). Gradska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Gagula i Zovko (oba Zagreb).

BUZET: Šegota 1, Pethleb, Klasanović 4, Jakac 2, Božić 1, Nežić, Valković 8, Vučko 9 (2), Šegota, Černeka 5, Jović, Črnac, Rušnjak, Bašić 1, Pešić, Flego 1.

SENJ: Nekić, Katić 3, Grozdek 5, Krajcar 6 (2), Čulinović 1, Rak, Nekić 2, Čandrlić, Francetić 2, Katić 4, Krmpotić 4 (1), Barbić, Raos 1, Jeličić.

Sedmerci: Buzet 4 (2), Senj 4 (3). Isključenja: Buzet 10, Senj 4 minute.

Buzet je nakon osam minuta igre imao prednost od pet pogodaka kada je Jakac zatresao mrežu za 8:3. Senjani su prije kraja prvoga dijela malo ublažili zaostatak za domaćinom, ali to je bilo sve što su uspjeli.