Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale osvojili dragocjene bodove u borbi za ostanak, Zamećani rafalno

Mateo Hrvatin/Foto S. DRECHSLER

Lider je karlovačkim gostima na otvorenju sezone zorno dokazivao tko je tko na ljestvici prvoligaškog juga

ZAMET – DUBOVAC GAZA 34:22

RIJEKA  Utakmica 12. kola Prve lige rukometaša – jug Zamet – Dubovac Gaza 34:22 (18:15). Centar Zamet. Gledatelja 100. Suci: Magić (Varaždin) i Špiranec (Trnovec B.).

ZAMET: Zena, Tomović 1, Krstić 2, Černeka 9 (4), Vučko, Islamović, Tomljanović 10 (1), Perić, Ogurlić 1, Viskić, Kezić 4, Reljanović 1, Pikec 3, Golik, Krapić, Perkov 3.

DUBOVAC GAZA: Horvat, Kordić 5, Belavić 3, Luketić, Marić, Vučić, Magdić 1, Balen 2, Hreljac 3, Prezelj, Štrucelj 3, Gvozdanović 2 (1), Jaman 2, Tuškan, Dujmić 1.

Isključenja: Zamet 12, Dubovac Gaza 16 minuta. Sedmerci: Zamet 5 (5), Dubovac Gaza 2 (1).

Lider je karlovačkim gostima na otvorenju sezone zorno dokazivao tko je tko na ljestvici prvoligaškog juga. Poslovično nezaustavljivi Tin Tomljanović s dvoznamenkastim učinkom i ljevoruki majstor Dario Černeka s tek pogotkom manje bili su najglasniji u paljbi Zamećana po mreži nemoćnog Dubovca Gaza. Dok je u napadu demonstrirana hiperprodukcija, u zoni Zamećana je tijekom prvog poluvremena dugo bilo otvoreno šetalište pa su Karlovčani zahvaljujući tome održavali korak, kao i iluzije da mogu prirediti iznenađenje u Rijeci.

One su im rasplinute u nastavku kada je momčad trenera Matea Hrvatina počela malo više voditi računa i o »obaveznom sastavu«, ne samo onom »slobodnom«. Naravno da se to sve više počelo odražavati na rezultat, sredinom nastavka Franko Krstić je pogodio za 23:18, Antonio Kezić je nekoliko minuta potom povećao na 25:19 u jeku riječke serije nakon koje je Zamet desetak minuta do kraja odmicao već 27:19. I najoprezniji u redovima Zameta su postali svjesni da će bodovi ostati u Rijeci.

KOZALA – H. DRAGOVOLJAC 23:17

RIJEKA Utakmica 12. kola Prve lige rukometaša jug: Kozala – Hrvatski dragovoljac 23:17 (10:11). Dvorana Dinko Lukarić. Suci: Cingesar i Pavlović (Varaždin).

KOZALA: Mihelić, Mrakovčić 1, Karlo Devčić 5, Maričić 5, Bijelić, Ante Devčić, Tomaš 10 (3), Grbac, Kozina 2, Sušanj, Jovović, Rajič 1, Vučković, Brkljačić, Tadić, Franković.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić 4, Topić, Marčić 1, Maleničić, Topić 1, Kutleša, Plazibat 8 (5), Zečić, Mierževinski 2, Varvodizh, Zebić, Jurin 1.

Isključenja: Kozala 6, Hrvatski dragovoljac 8 minuta. Sedmerci: Kozala 4 (3), Hrvatski dragovoljac 7 (5).

I u dvoboju riječke i dalmatinske obrane pobijedila je ona domaća i bodovi su ostali na Kozali. Vrijedi to naročito za drugi dio utakmice, kada su gostujući »Dragovoljci« često nemoćno i bezidejno jurišali na zonu momčadi trenera Tonija Brajkovića. Do odmora je uz šest izjednačenja prednost lagano prelazila na jednu i drugu stranu, a Hrvatski dragovoljac je vodio 11:10, ispalo je kao da je time ispucao većinu streljiva.

Efikasni Antonio Tomaš i suigrači su se iz minute u minutu počeli sve više nametati, u završnicu su uletjeli serijom od 6:0 i uvjerljivo slavili pobjedu, osvojeni su dragocjeni bodovi u borbi za ostanak.

Ostali rezultati: Buzet – Split 26:27, Umag – Zadar 1954 29:26, Rovinj – Arena Pula 31:24, Ardiaei – BM 07 32:23.

Poredak: Zamet 23, Umag 20, Buzet, Zadar 1954 16, Rovinj 15, Ardiaei 14, Dubovac Gaza 12, Split 11, Hrvatski dragovoljac 7, Kozala 5, BM 07 3, Arena Pula 1 bod