Prva liga rukometaša

Rukometaši Kozale obranom slomili Umažane, Šunjić, Lencović i Tomaš postigli po pet pogodaka

Riječani su upisali treću pobjedu ove sezone

KOZALA  – UMAG 27:19

RIJEKA   Utakmica 7. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Umag 27:19 (18:9). Dvorana »Dinko Lukarić«.

KOZALA: Baldo 2, Balas 1, Lencović 5, Juričević 4, Šunjić 5 (2), Devčić, Tomaš 5, Smokrović 1, Mihelić 2, Sertić, Đurić, Maljavac 1, Kasunić, Lerner 1, Sančanin, Vučković.

UMAG: Rajković, Rogić 1, Horozović 4, Vukotić 4, Buršić, Milinković, Martinčić, Kozina 4, Galović 2, Stapar 3, Beliga 1, Matijević, Milin-Ungar.

Isključenja: Kozala 4, Umag 8 minuta. Sedmerci: Kozala 2 (2), Umag1 (0).

Istarski su rukometaši prošli po kozalskom parketu kao bosi po trnju, to pogotovo vrijedi za njihov napad, koji je dobro upoznao kakva je čvrstoća zone mladih Riječana. Igrači, nasljednici nekada istaknutog kluba među elitnim ligašima, imali su itekakvih muka kada je trebalo napadati vrata Dražena Sertića i prijatelja. Do odmora su uspjeli postići tek devet golova, u drugom poluvremenu samo jedan više. David Šunjić i Antonio Tomaš, stjegonoše efikasnosti Kozale, dobro su krčili puteve k golu, ekipa trenera Tadeja Široke je uostalom na poluvremenu vodila čak 18:9. Bilo je i deset golova razlike za domaćine.

Ostali rezultati: Karlovac – Adriaei 28:26, BM 07 – Zadar 24:27, Rovinj – Arena 26:23, Hrvatski dragovoljac – Opuzen 38:29, Rudar Adria Oil – Buzet 30:39. Poredak: Karlovac 14, Rovinj 12, Buzet, Zadar 10, Adriaei, Opuzen 8, Kozala 6, Umag, BM 07 4, Rudar Adria Oil 3, Arena 2 boda.