Rukometaši Kozale niti nakon šest kola nemaju boda, Riječani su poraženi u susjedskom derbiju od Buzeta

Trener Marijanović s igračima Kozale/Foto RK Kozala

U zaostaloj utakmici Zamet u srijedu dočekuje Umag. Početak je u 18 sati

KOZALA  – BUZET 23:27

RIJEKA   Utakmica šestog kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – Buzet 23:27 (12:14). Dvorana »Dinko Lukarić«. Gledatelja 400. Suci: Stipe Kereta (Zagreb) i Silvano Nogić (Petrinja).

KOZALA: Ćaćan, Mihelić 2, Đurić 1, Bijelić 1, Devčić, Tomaš 8 (2), Kozina, Sušanj, Jovović 1, Rajič 4, Brkljačić 4, Tadić, Franković 2, Vučković.

BUZET: Draščić, Šegota, Laković Agapito, Karaula 7, Jakac 1, Skukan 1, Nežić 1, Valković 6, Flego, Šegota 3, Črnac 2 (2), Samardžić 5, Bašić 1, Jović, Dobša.

Isključenja: Kozala 12, Buzet 14 minuta. Sedmerci: Kozala 2 (2). Buzet 3 (2).

Raspoloženi golman Gabrijel Draščić, nekadašnja znana Zametova imena Raul Valković, Sandro Samardžić i Tomislav Karaula i ostali buzetski gosti odnijeli su bodove s Kozale u prastarom derbiju starih rukometnih rivala još iz godina kada se rukomet igrao na asfaltu nedaleko od sadašnje dvorane. U živoj atmosferi nakrcanih tribina domaćim i gostujućim navijačima, nakon prednosti Kozalčana istarski su gosti polako počeli kontrolirati rezultat. Riječani su teško nalazili prolaz kroz njihovu zonu, ali su ipak do odmora sveli razmak na obećavajućih 14:12, početkom nastavka i na minimum.

Ipak, u idućim minutama Buzećani su ostvarili seriju 4:0, dvadesetak minuta do kraja Karaula je povisio na 21:16. Odmicanjem minuta bilo je sve jasnije da će bodovi otići kroz tunel na Učki. Kada je u 52. minuti Samardžić povisio na 23:18, domaćinima je preostalo malo nade i vremena u veliki preokret. Antoniju Tomašu i ostalim Kozalčanima nije do kraja preostalo ništa drugo nego težnja za smanjenjem razmaka, na koncu je doživljen šesti poraz s konačnih 27:23.

U zaostaloj utakmici Zamet u srijedu dočekuje Umag. Početak je u 18 sati.

Poredak

Ostali rezultati: Dubovac Gaza – BM 07 23:20, Rovinj – Ardiaei 25:21, Hrvatski dragovoljac – Zadar 1954 20:28, Arena Pula – Split 26:29, Zamet – Umag (srijeda, 18).

Poredak: Zamet (-1), Rovinj, Dubovac Gaza, Zadar 1954 10, Umag 8 (-1), Ardiaei 6, Buzet, Hrvatski dragovoljac i Split 4, BM 07 2, Arena Pula i Kozala 0.