Prva liga rukometaša - jug

Rukometaši Kozale doživjeli visoki poraz na Mocirama, Riječani u prvom poluvremenu postigli tek devet golova

U nastavku je bila bespredmetna svaka špekuklacija oko raspleta

ZADAR 1954 – KOZALA 33:23

ZADAR Utakmica 20. kola Prve lige rukometaša – jug: Zadar 1954 – Kozala 33:23 (20:9). Dvorana Mocire. Gledatelja 50. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina).

ZADAR 1954: Perić, Prtenjača, Martinović 11 (1), Marić, Surać 4, Jurišić 4, Knežević 1, Merharc 3, Vukić 1, Bukva, Čirjak 5, Grbić 1, Perinović, Trošelj 1, Vrsaljko 2, Bijelić.

KOZALA: Sušanj, Baldo 2, Sabo 3 (3), Tadić, Lencović 5 (1), Juričević 3, Devčić 1, Smokrović 2, Mihelić 5, Đurić, Kasunić 2, Hrvatin, Sančanin, Vučković.

Isključenja: Zadar 1954 4, Kozala 2 minute. Sedmerci: Zadar 1954 2 (1), Kozala 4 (4).

Kozala je izašla s parketa izrešetane, pune mreže i praznih ruku. Jedna od ilustracija dalmatinske nadmoćnosti je situacija na »okretištu«, domaćini su otišli na odmor s prednošću od 20:9 te je u nastavku bila bespredmetna svaka špekuklacija oko raspleta. Efikasni Niko Martinović i suigrači su prvu najavu kanonade odaslali ranom serijom čak 5:0, poslije koje su Petru Lencoviću i ostalim rukometašima s Kozale odmakli na 7:2, a igrala se tek osma minuta. Novi domaći reful viđen je oko sredine poluvremena poslije kojega su Zadrani odmakli na čak 16:5. Riječani su do kraja smanjili zaostatak.

Poredak: Karlovac 38, Buzet 30, Umag 25, Ardiaei, Rovinj 21, Zadar 1954, Arena 17, Kozala, Hrvatski dragovoljac 16, BM 07 15, Opuzen 12, Rudar AO 8.